Wspomnienie z Grossglocknera (3798 m) w Taurach Wysokich
Julita Chudko
Przy dobrej pogodzie góra ta nie sprawia zbytnich problemów, ale zimą w przenikliwym wietrze walcząc z węzłami i asekuracją na mocno eksponowanej grani nie było tam zabawnie.
Wszystkie czynności trzeba było wykonywać oczywiście w grubych rękawicach. Robienie zdjęć w takich warunkach jest trudne. Góra jest bardzo popularna, jako że stanowi najwyższy szczyt Austrii, dodatkowym minusem może być więc konieczność przeciskania się w tłumie chętnych do jej zdobycia…
Zobacz bio i galerię autoraREKLAMA