Marcin Ciepielewski

Urban Climbing

Już dawno chciałem zrealizować sesję wspinaczkową w scenerii miejskiej. W Lublinie jest chyba tylko jeden obiekt, który spełniał wszystkie niezbędne kryteria umożliwiające wykonanie takich zdjęć. Stalowa konstrukcja – nigdy nie dokończona hala sportowa – na Osiedlu Ruta prezentuje się okazale, jest stosunkowo wysoka, możliwe jest zainstalowanie zadowalającej asekuracji, a w dodatku jest pięknie oświetlona promieniami zachodzącego słońca. Sesję udało się zrealizować dzięki ogromnej pomocy Piotrusia i Krzyśka, którzy zapewnili wsparcie logistyczne. Jako modelka wystąpiła Małgorzata Rudzińska.

Fotograf: Marcin Ciepielewski

Urodzony w 1977 roku. Absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wspina się od 2001 roku, należy do lubelskiego Akademickiego Klubu Wspinaczkowego Kotłownia, od 2009 roku posiada uprawnienia instruktora wspinaczki sportowej.

Swoją przygodę z aparatem fotograficznym zaczął jeszcze na studiach, ale dopiero połączenie fotografii i wspinaczki przerodziło się w prawdziwą pasję. Fakt, że sam jest czynnym wspinaczem pomaga mu w uchwyceniu piękna ruchu i dynamiki fotografowanych w skałach scen.

Aparat jest nieodłączną częścią jego ekwipunku podczas wyjazdów w rejony skałkowe i góry. Do tej pory odwiedził sektory wspinaczkowe nie tylko w Polsce, ale też w Austrii, Chorwacji, Grecji, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Szwajcarii, Turcji, Włoszech.

Oprócz wspinania i fotografowania wspinaczy interesuje się także fotografią portretową oraz historią sztuki. Na stałe mieszkam i pracuje w Lublinie.

Strona internetowa: marcinciepielewski.pl

Komentarze na forum Dodaj swój wątek
Brak komentarzy na forum