Grzegorz Lisowski

Tsunami

“Sebastian Czechowski na drodze Tsunami

Zdjęcie powstało podczas sesji fotograficznej w Skalnym Mieście k. Teplic w Czechach. Sobek (Sebastian Czechowski) wspinał się po drodze Tsunami (Xb), na skale o tej samej nazwie. Plener z piaskowcowymi turniami w tle z Sobkiem -modelem, sukces gwarantowany!

Synchronizacja terminów zajęła nam kilka miesięcy, ale jak tylko pojawiła się okazja – zapadła decyzja, że jedziemy. Parking, jeden plecak, drugi plecak, walizka i mogę ruszać. Na miejscu cykanie z każdej dostępnej perspektywy – z dołu, z góry i z boku. Droga oferująca wspinaczkę przewieszającym się kantem, wygląda niesamowicie z każdej perspektywy.

Do tego praca z dronem w wietrzny dzień, gdy przy gruncie jest prawie bezwietrznie, a już 30 m wyżej totalnie inna bajka. Manewrowanie w bezpośredniej bliskości ścian z nieprzewidywalnym wiatrem sprawia, że po pierwszym locie chcę dać za wygraną, pot leje mi się po wszystkim. No, ale żądza sławy zwycięża, zdjęcie jest wynikiem drugiej rundy w walce z wiatrem.

Fotograf: Grzegorz Lisowski

Mieszkam od 10 prawie lat w Poznaniu, chociaż wychowałem się w Kamiennej Górze hasając po rudawskich lasach. Fotografią wspinaczkową zająłem się na studiach, a samymi zdjęciami jakoś w głębokiej podstawówce. Lubię eksperymentować z nowymi technikami, żeby uzyskać ciekawe ujęcie.

W ramach eksperymentów od jakiegoś czasu dopracowuję technikę wykonywania panoram sferycznych w dostępie linowym, dodatkowo wykorzystuję drona do uzyskania zupełnie nowej perspektywy. Zdjęcia i filmy publikuję zazwyczaj pod szyldem "Nigry", która jest nazwą prowadzonej przeze mnie działalności fotograficznej.

Facebook: www.facebook.com/nigra.photo

Strona fotografa: nigra-photo.blogspot.com

Komentarze na forum Dodaj swój wątek

Nadejszło nowe [55]
Fotografia wspinaczkowa wkroczyła w dron-erę i pięknie, aż miło popatrzeć…

28-11-2014
mloskot