Patryk Różecki

Torre Principal – ostatnie metry

Zdjęcie zrobiłem podczas podróży po Argentynie, w 2009 roku byłem w północnej części Patagonii. Wspinaliśmy się 5-wyciągową drogą, która wyprowadzała na szczyt Torre Principal, najwyżej położoną z licznych granitowych wież masywu Frey. Droga szybko nam poszła, więc urządziliśmy sobie na szczycie sjestę z widokami na odległe o kilkaset kilometrów potężne ściany Valle Cochamo.

Powietrze było krystaliczne, a dzień ciepły i bezwietrzny. Na zdjęciu Paul McSorelly wychodzi ostatnie metry przed wierzchołkiem. Cieszę się, że wtedy zdecydowałem się zabrać ciężką lustrzankę z szerokim obiektywem, myślę że warto było nosić te dodatkowe kilogramy!

Fotograf: Patryk Różecki

Odkąd nałogowo się wspinam coraz mniej czasu mam na fotografowanie te dwie pasję bardzo ciężko ze sobą pogodzić bez wyrzeczeń dla jednej ze stron. W fotografii wspinaczkowej cenię najbardziej jej autentyczność - jestem wielkim fanem zdjęć z prób OS i przejść górskich. Moje fotografie i artykuły ukazały się kilkukrotnie w Górach. W 2009 r. zdobyłem główną nagrodę w konkursie Banff Photo Contest (kategoria Mountain Culture) oraz 2011 r. wyróżnienie w Memorial Maria Luisa.

Strona internetowa: www.nomadus.info

Komentarze na forum Dodaj swój wątek
Brak komentarzy na forum