Łukasz Warzecha

The Long Hope

Pamiętam dobrze ten moment – patrzyłem w dół na przewieszające się górne wyciągi The Long Hope Route E11, myśląc sobie „O cholera!”. Byłem mocno przestraszony, ale jednocześnie bardzo podekscytowany. Generalnie nie mam problemów z ekspozycją, ale akurat tam, prawie 400-metrów prawdziwej „lufy” mocno oddziaływało na moje zmysły.

Patrząc od strony głównej wyspy Orkadów skała St. John’s Head przybiera kształt banana, a główna, przewieszona ściana wystaje ponad trawiaste zbocza, opadające w kierunku morza i leżących na brzegu kamieni.

Mój plan sprowadzał się do udokumentowania fotograficznego udanego przejścia Dave’a MacLeoda, i (jeśli pogoda na to pozwoli) wykonania ponownej sesji na finałowym najtrudniejszym wyciągu, biegnącym headwallem. To może brzmieć prosto, ale w rzeczywistości jedyne co mogłem, to przygotować się na nieznane.

To, czy Dave przejdzie drogę, było niewiadomą, tak samo nieprzewidywalną jak kapryśna szkocka pogoda. W zasadzie od samego początku cała ta eskapada była wyjątkowa – zlecenie od Mountain Equipment dotyczyło wykonania zdjęcia na okładkę Climb Magazine, a w tym samym czasie miałem współpracować z reżyserem Paulem Diffley’em i ekipą filmową HotAches.

Fotograf: Łukasz Warzecha

W ciągu ostatnich pięciu lat, mieszkający w Peak District, Łukasz Warzecha stał się jednym z najlepszych fotografów sportów outdoorowych na świecie. Jak sam mówi o swoim życiu: "To najbardziej ekscytujący czas w mojej karierze fotograficznej".

Prace Łukasza związane są z całym spektrum outdoorowych aktywności - od tworzenia relacji filmowych z zawodów Lodowego Pucharu Świata, poprzez sesje portretowe z Reinholdem Messnerem dla londyńskiego Royal Geographical Society, czy fotografowanie rowerowej eskapady na Hebrydach Zewnętrznych (główny materiał  dla The Guardian Travel), po filmowanie krótkich epizodów (zrealizowany przez niego dla EpicTV materiał pod tytułem "Sub-Zero" zanotował ponad 2 miliony odsłonięć!).

W ostatnich latach odwiedził 5 kontynentów, wykonując zdjęcia i filmy dla takich uznanych marek jak choćby: National Geographic, The North Face, W.L. GORE, Mountain Equipment, Petzl and Black Diamond.

Profil Facebook - LWimages Photographs by Lukasz Warzecha

Strona internetowa - www.lwimages.co.uk

Produkcja wideo - www.polishedproject.com

Blog - www.polishedproject.com

Komentarze na forum Dodaj swój wątek
Brak komentarzy na forum