Stijn van Hulle

Stijn urodził się i dorastał w nizinnej i pozbawionej gór Belgii. To jednak nie przeszkodziło mu w zostaniu entuzjastą przyrody i przestrzeni, który kocha wspinanie skałkowe. Wspinaczka jest dla niego najlepszym połączeniem – fizycznego treningu, medytacji, stylu życia, społeczności oraz podróżowania po świecie. Stijn wspina się aby poznać granice swoich możliwości, równie ważne jest dla niego poczucie jedności ze skałą i otaczającą przyrodą – nie ma lepszej nagrody za lata treningu, kiedy czujesz każdy swój oddech, skupiasz się tylko na wspinaniu i nic ci w tym nie przeszkadza. Jego obecnym wyzwaniem jest uchwycenie wielu aspektów wspinania w jednym fotograficznym ujęciu.

Swoją przygodę z fotografią rozpoczął w wieku 8 lat pomagając ojcu w ciemni. Swoje pierwsze wspinaczkowe zdjęcie – wtedy jeszcze na kliszy – zrobił w 2005 roku we włoskim Val di Mello. Kilka dobrych lat zajęło mu przejście na fotografię cyfrową. Gdy zwolniono go z pracy w 2010 roku postanowił poważnie zająć się fotografowaniem. Kursy wieczorowe, podręczniki, internet i wiele ćwiczeń pomogły mu rozwinąć warsztat fotografa. W tym roku zdecydował się założyć własne studio i ma nadzieję, że podczas swoich wspinaczkowych wyjazdów nie zabraknie okazji do zrobienia dobrych zdjęć dla jego nowych klientów.

Więcej zdjęć Stijna znajdziecie pod takimi linkami: portrety wspinaczy – “Essentia athleta”, fotorelacja z wizyty w Adršchpachu.

Strona internetowa: www.stijnvanhulle.com

Profil FB: www.facebook.com/StijnVanHullePhotography

Profil FB: www.facebook.com/vanhullestijn

Autorem portretu Stijna jest Frank Penders.