Frank Kretschmann

Frank Kretschmann jest profesjonalnym fotografem z Niemiec, specjalizującym się w fotografowaniu głównie sportów akcji oraz outdoorowych. W swojej pracy zajmuje się również fotografią modową, realizuje też zdjęcia portretowe.

Sam dobrze się wspina, a podczas swoich podróży zawsze poszukuje najciekawszych miejsc i najlepszych skał, aby umiejętnie łączyć swoje trzy pasje – wspinanie, podróżowanie i fotografowanie. Ma to szczęście, że udaje mu się zarabiać na życie realizując ulubione zajęcia.

Swoimi zdjęciami zawsze chce opowiedzieć wyjątkową historię w jak najbardziej profesjonalny sposób. Jego znakiem firmowym jest niekonwencjonalne podejście, co według niego jest kluczem do osiągnięcia sukcesu.

W 2010 roku Frank odwiedził Polskę wraz Robertem Jasperem. Panowie gościli w Krakowie w ramach 10. Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Następnie wybrali się na kilka dni w Tatry. O wspinaczkach Roberta, ilustrowanych zdjęciami Franka, możecie przeczytać tutaj.

Umiejętności wspinaczkowe:
wspinanie alpejskie ·big wall · wspinanie sportowe i tradowe · highlining

Wybrane wyjazdy i wyprawy:
Yosemite · Nowy Jork · Atlanta · Kostaryka · Panama · Peru · Malezja · Tajlandia · Maroko · RPA · Nepal · Indie · Brazylia

Wybrani klienci:
Adidas · Marmot · Salewa · Red Chili · Monkeeclothing · Siemens · HempAge · Eschenbach

Wybrani sportowcy fotografowani przez Franka:
Ines Papert, Stefan Glowacz, Roger Schäli, Robert Jasper, Guntram Jörg, Johanna Ernst, Michi Kemeter, Alex Megos

Wybrane publikacje:
CLIMAX, Süddeutsche, Klettern, Bergsteiger, Alpin, Mountains4U, Delius Klasing, Climb UK, UK Climber, Climbing Magazine, Grimper, Desnivel, Vertical, Gakujin Magazine

Strony internetowe: funst.de, madebynomads.com, behance.net/funst