BRAK KASKU 2

31 mar 2019 - 21:57:39
Brak merytorycznej dyskusji. W odpowiedziach na moj post nie dopatrzylem sie zadnej merytorycznej dyskusji. Pozwole sobie wasze odpowiedzi przytoczyc ponizej :)

>Podchodziłeś w zimie na Rysy w kasku ?
>Ja podchodziłem. A co? W jakiś nietakt popadłem?
>Ja np. wychodziłem bez kasku, w skałkach też się wspinam bez kasku, wbrew kursom wszelakim :)
>Ukarać dziada... Chłosta... chłosta...
>...risk management...Uzywanie kasku jest jednym z tych czynnikow, ale ocena warunkow lawinowych, wybor celu oraz zachowanie w terenie lawinowym sa o wiele wazniejsze.
>Ty, nie dość, że to zauważyłeś to miałeś na tyle jaj żeby o tym napisać. A wcześniej zarejestrować się na forum.
Gratulacje! (napisal instruktor PZA)
>London w kasku
>Domki w Słupsku
>i Jutro na fajkach
>"London w kasku" Jack London w kasku
>Sprzedam kask. Niebieski.

Szkoda, zreszta to wasze glowy mozecie wspinac sie na Rysy zima w czapkach.

Dopatrzylem sie tylko tych oto dwoch zdan poruszajace ten problem, wyjete z dwoch artykolow:

Ja swój kask założyłem już na samym początku. Nie miał on jednak na sobie śladów uderzenia o skałę. Maciek swojego niestety nie założył. (napisal Tomasz Klimczak opisujac wypadek)

Zastanawia mnie, dlaczego nie padła tu propozycja, żeby Maciek również założył kask? W takim momencie aż się prosi, żeby wykazać się partnerstwem. (napisal Boguslaw Kowalski w analizie tego wypadku).


Jeszcze jedno:
oboje wspinajacy sie (pomijam grupe wysmiewanych przez "bogow" rysownikow zdawali sobie sprawe z zagrozenia lawinowego. Wielokrotnie sprawdzajac pokrywe sniezna mimo to jak napisalem w stromym terenie skalno, sniezno, lodowym lekcewazono podstawowe srodki ochrony osobistej.

maximus
ps. karte taternika otrzymalem chyba w 1994 roku (nie pamietam dokladnie juz)
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» BRAK KASKU 2

Maximus 31 mar 2019 - 21:57:39

Re: BRAK KASKU 2

Luka 31 mar 2019 - 22:11:37

Re: BRAK KASKU 2

kolarz 01 kwi 2019 - 08:23:02

Re: BRAK KASKU 2

ako 01 kwi 2019 - 13:17:04

Re: BRAK KASKU 2

jerrygwizdek 01 kwi 2019 - 21:46:56

Re: BRAK KASKU 2

Apache 01 kwi 2019 - 22:24:43

Re: BRAK KASKU 2

jerrygwizdek 01 kwi 2019 - 21:52:55



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty