Boniek – Lewe nity i Potępienie - przebieg dróg

11 maj 2018 - 10:36:38
Mam pytanie o przebieg dwóch dróg na Północnej Bońka:

1) Lewe Nity

W sieci i przewodnikach krążą różne wersje tej drogi:

a) U Haciskiego i Rettingera droga łączy się z Kronikami Terminatora na górze i ma niby dwie wspólne wpinki i stanowisko z Kronikami. Wrysowanie dróg w topo sugeruje jednak, że idzie nad charakterystyczną bambuła w lewo, co w rzeczywistości oznacza, że jest jedna wspólna wpinka z Kronikami i wspólny stan. Kruks wówczas częściowo jest wspólny z Potępieniem, przy czym z charakterystycznych dwójek (jedna głęboka na lewą, druga słabsza) idzie się nie do góry, tylko trawersuje się w lewo do Kronik (jedna wspólna wpinka i stan). Taką wersję drogi zrobiłem i wg mnie daje to solidne i piękne VI.3+.
b) W topo Portalu Górskiego jest jednak wersja, która sugeruje, że droga omija z lewej strony kruksa z Potępienia i łączy się z tą drogą w stanowisku. Tak też ktoś wpisał w komentarzach na 8a.nu: „Droga w żadnym miejscu nie łączy się z Kronikami Terminatora”

c) Trzecia wersja: to zejście do Kronik Terminatora pod bambułą i zrobienie kruksa z Kronik – takiej wersji nie robiłem. W związku z tym, że kiedyś zrobiłem Kroniki , obstawiam, że może to mieć w okolicach VI.2+ - VI.3

Która z powyższych wersji drogi jest prawidłowa (według zamysłów autora), bo że można to robić na różne sposoby, to na pewno.

2) Potępienie:
- czy idzie się z dwójek opisanych powyżej w prawo przez krawądki do dobrej dwójki, czy też idzie się z tychże dwójek lekko w lewo/do góry (ale pewnie wtedy mija się trudności i wówczas wychodzi droga zbliżona do wersji Lewych Nitów z Portalu Górskiego) ?

Pzdr



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-05-11 15:00 przez bradder.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Boniek – Lewe nity i Potępienie - przebieg dróg

bradder 11 maj 2018 - 10:36:38

Re: Boniek – Lewe nity i Potępienie - przebieg dróg

Joseph 25 cze 2018 - 10:05:15

Re: Boniek – Lewe nity i Potępienie - przebieg dróg

bradder 25 cze 2018 - 11:02:06

Re: Boniek – Lewe nity i Potępienie - przebieg dróg

Joseph 25 cze 2018 - 14:04:18

Re: Boniek – Lewe nity i Potępienie - przebieg dróg

kuba l 25 cze 2018 - 17:10:24

Re: Boniek – Lewe nity i Potępienie - przebieg dróg

Joseph 25 cze 2018 - 17:50:33

Re: Boniek – Lewe nity i Potępienie - przebieg dróg

bradder 25 cze 2018 - 20:35:55

Re: Boniek – Lewe nity i Potępienie - przebieg dróg

Acerrr 14 paź 2018 - 08:21:01



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty