III Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego

12 marca 2016 po raz trzeci odbył się Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego. Tegoroczny memoriał okazał się być imprezą wyjątkowo zimową. Z pewnością była to najtrudniejsza z dotychczasowych edycji biegu. Ciężkie, bardzo zimowe warunki towarzyszyły zawodnikom na całej, 53-kilometrowej trasie wiodącej głównym grzbietem Karkonoszy – od Polany Jakuszyckiej w Szklarskiej przez Szrenicę, Śnieżne Kotły, Śnieżkę, Kowary aż po Karpacz. Duża ilość śniegu, niska temperatura i widoczność ograniczona miejscami do kilkunastu metrów sprawiły, że bieg okazał się niezwykle wymagający.

Wśród zawodników na liście startowej pojawiła się czołówka biegaczy górskich w Polsce – Bartosz Gorczyca (zwycięzca ZUK 2016, 2014), Piotr Bętkowski, Paweł Dybek, Magdalena Łączak, Miłosz Szcześniewski, Piotr Paszyński (zwycięzca ZUK 2015), Piotr Suchenia, Agnieszka Łęcka. Do Polaków na starcie dołączyli także przedstawiciele Litwy, Niemiec, Turcji, Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii.

Wyniki zawodów znajdziecie tutaj.

Wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu to osoby, które posiadają wcześniejsze doświadczenia górskie. Jednym z warunków kwalifikacji jest ukończenie dwóch biegów górskich na dystansie minimum maratonu. Dzięki wprowadzeniu zarówno takich kryteriów jak i obowiązku posiadania określonego sprzętu podczas biegu możemy mieć pewność, że zawodnicy, mimo ekstremalnych, zimowych warunków, będą w górach bezpieczni.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział i sportową rywalizację do samej mety!

Komentarze na forum Dodaj swój wątek
Brak komentarzy na forum