Zawody

admin sobota, 3 maja, 2014 With Brak komentarzy

MASSY (7-6 PAŹDZIERNIK)
Organizatorzy tych zawodów mimo, iż nie są one zaliczane do punktacji Pucharu Świata zgromadzili całą czołówkę wspinaczy. Formuła tej imprezy jest dosyć ciekawa: on-sight i bouldering (liczba prób ograniczona).

W półfinałach klasę pokazało trio “staruszków” Tribout/Godoffe/Cortijo. W finale najpierw bouldering na dosyć wyjątkowym bloku (w kształcie łuku, należało wejść z jednej strony, a zejść z drugiej, balder (lub jak kto woli bulder) mężczyzn wiódł wewnątrz, a kobiet po krawędzi). Jak można się domyślić wspinanie było dosyć fizyczne ale aż sześciu wspinaczy zakończyło próby z sukcesem, lecz jedynie Jacky Godoffe zrobił balder flaszem. Wśród kobiet tylko Isabelle Patissier zdołała pokonać balder we właściwym czasie. Potwierdziła też swoją klasę na drodze on-sightowej, pomimo pięknej walki Linn Hill. Wśród mężczyzn najlepszym okazał się być Tribout.

A oto wyniki:

1. J.Tribout, FRA
2. J.Godoffe, FRA
3. R.Cortijo, FRA

1. I.Patissier, FRA
2. L.Hill, USA
3. A.Brard, FRA

Mysza

NÜRYMBERG (2-4 LISTOPAD)
Zawody z cyklu World Cup UIAA, z których wyniki podajemy dopiero teraz z powodów opisanych w poprzednim numerze Brytana.

Panowie:
1. F.Legrand, FRA
2. Y.Hirayama, JAP
3. R.Cortijo, FRA

Panie:
1. I.Patissier, FRA
2. R.Erbesfield, USA
3. N.Raybaud, FRA

Mysza

LYON (16-18 LISTOPAD)
Wiele krytycznych uwag posypało się na organizatorów w Lyonie. Primo: wszystkie drogi uznano za nieciekawe. Secundo: przygotowano tylko jedną drogę na mistrzostwa “open”, skutek: 54 zawodników startowało bite 12 godzin.

Największe emocje towarzyszyły startowi Lynn Hill. Ponieważ zarówno ona, jak i Iza Patissier ukończyły drogę finałową (podobna sytuacja zaszła wśród mężczyzn: ex aequo Legrand i Raboutou). Zaistniała konieczność rozegrania superfinału. Dla kobiet superfinałem był finał mężczyzn, który Hill “przebiegła w imponującym stylu”. Droga miała trudność 8a. Patissier spaliła się nerwowo odpadając pod dachem. Superfinał mężczyzn o trudnościach 8a+ powolutku przeszedł Raboutou, natomiast Legrand poślizgnął się w dwóch trzecich ściany. A oto wyniki:

Faceci:
1. D.Raboutou, FRA
2. F.Legrand, FRA
3. R.Cortijo, FRA

Babki:
1. L.Hill, USA
2. Patissier, FRA
3. S.Good, CH

Biedruń

Aktualne wyniki w Pucharze Świata:

1. I.Patissier, 98 pkt
2. N.Raybaud, 87 pkt
3. L.Hill, 81 pkt

1. F.Legrand, 93 pkt
2. S.Nadin, 55 pkt
3. D.Raboutou, 48 pkt

Komentarze na forum Dodaj swój wątek
Brak komentarzy na forum