Szczytnik Climbing Festival (13-15 czerwca) – sobotnie prelekcje

Szczytnik Climbing Festival zbliża się wielkimi krokami! Sprawdźcie, co organizatorzy przygotowali dla Was drugiego dnia festiwalu 15 czerwca 2025.

***

Warsztaty “Chwytotablica bez tajemnic – wspinanie sportowe w skałach” to obowiązkowy punkt programu dla wszystkich, którzy chcą wejść w sezon z mocnym palcem, planem działania i bezpiecznym podejściem do treningu. Ola Poszytek pokaże, jak trenować z głową na sprzęcie WhiteOak, jak się rozgrzać i jak nie złapać kontuzji przed sezonem.

Po wspinaniu czas na… kawę! Ola poprowadzi też warsztaty kawowe – o tym, jak zaparzyć dobrą kawę nawet pod chmurką, w skałach, bez kompromisów dla smaku.

Czy siłownia to wróg wspinacza? A może jego tajna broń? Ania Rozmus odpowie na pytania o to, jak mądrze wplatać ćwiczenia siłowe w plan treningowy, jak unikać kontuzji i dlaczego rozciąganie to nie fanaberia. Warsztaty Ani to porcja wiedzy i praktyki dla każdego, kto chce wspinać się więcej, lepiej i świadomiej.

Drożdżówka vs. batonik proteinowy? Pizza vs. sałatka z kaszy jaglanej? Anna Maria Chmielewska w swoim warsztacie “Żywienie wspinacza – oczekiwania vs. rzeczywistość” rozwieje mity żywieniowe i pokaże, że można jeść dobrze, smacznie i z korzyścią dla formy. Bez ortodoksji, za to z głową i luzem.

Arek Tabisz, członek KW Zerwa Opole, kustosz rejonu Trzy Siostry opowie o tym, jak przy wsparciu Naszych Skał powstało ponad 50 nowych dróg w malowniczym Starym Gierałtowie. To nie tylko historia rejonu, ale też kulisy pracy ekiperskiej i ogromna inspiracja dla tych, którzy marzą o tworzeniu czegoś własnego.

Prelekcja o taktyce wspinaczkowej i błędach, których lepiej unikać. Co robić, żeby nie spaść nie tam, gdzie nie trzeba? Jak wspinać się mądrze i skutecznie w górach? Spryt, doświadczenie i konkretne wskazówki – to właśnie Tricamp: Paweł Zieliński w duecie z Tomaszem Olszewskim.

Czujesz ból w palcach? Chcesz wiedzieć, co robić, gdy coś „pyknie”? Mateusz Puślecki Fizjoeverest pomoże Wam zrozumieć, jak powstają urazy we wspinaczce i jak je ogarnąć, zanim przerodzą się w dłuższe problemy. Konkretna fizjo-wiedza dla wspinaczy.

Czy można wrócić do formy po niemal śmiertelnym upadku i być jeszcze mocniejszym niż wcześniej? Maciej “Pastor” Kubera opowie o tym, jak działa siła, jakie ścieżki energetyczne napędzają nasze ciało i co zrobić, żeby wspinać się mocniej i efektywniej.

Po prelekcji – pokaz filmu “Silniejszy” – nie tylko o powrocie do wspinania, ale o przekraczaniu granic, również tych w głowie.

A po wszystkim dwa sposoby spędzenia reszty wieczoru: sesja wyciszająca przy gongach razem z Anastazją Sosnowską lub impreza z chłopakami z Soundkolektive, wybór należy do Was!

Po jeszcze więcej informacji sprawdźcie naszą stronę: https://szczytnikclimbingfestival.pl.

Organizatorzy

 





  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum