Jana Švecová powtarza norweskie „Mild Abuse of Terminology” 8B+
Czeszka Jana Švecová powtórzyła Mild Abuse of Terminology 8B+ w Tokerund, rejonie położonym w północnej części Oslo.
***
Jana jest jedną z głównych pretendentek do przejścia słynnej Terranovy 8C+ Adama Ondry. Już od kilku dobrych lat Czeszka jeździ na niewdzięczny trawers, otwarty jeszcze w 2011 roku i wciąż niemający powtórzenia (drugim chętnym do zgarnięcia honornego drugiego przejścia jest Will Bosi). Švecová pokusiła się nawet o wytyczenie własnej kombinacji Nova 8C.
A wracając do najnowszej zdobyczy Czeszki. Autorem Mild Abuse of Terminology jest Jon Pål Hamre (2023 rok, TUTAJ filmowe zbliżenie na boulder). Jana wspomina o trzecim przejściu, a samą linię wychwala tak:
Myślę, że znalazłam mój wymarzony boulder. Nigdy nie doświadczyłam takiego uczucia podczas wspinania jak w przypadku tej linii. Krawądki, świetne ruchy, trudne podhaczenia pięty – po prostu ideał.
Najtrudniejsze bouldery na koncie Czeszki
- 2022, Prehistorik 8B/B+, Labak (pierwsze powtórzenie i tytuł pierwszej Czeszki z takimi trudnościami na koncie).
- 2022, Roof der Wildnis 8B+, Austria
- 2023, Nova 8C, Holštejn (pierwsze przejście, Czeszka oryginalnie wyceniła boulder na 8B+, po przejściu Willa Bosiego stanęło na 8C).
- 2024, Supertussi low 8B+, Brione (pierwsze przejście, zaledwie jeden ruch, ale robiący różnicę, dodany na starcie do oryginalnej wersji Martina Kellera 8B).
- 2025, Mild Abuse of Terminology 8B+, Tokerund