Kwalifikacje Pucharu Europy w boulderingu. Nasi…
Dzisiaj w Monachium rozpoczął się pierwszy tegoroczny Puchar Europy w boulderingu. Wystartowała sześcioosobowa polska reprezentacja. Szału nie było.
Do rywalizacji w europejskim pucharze przystąpiło 67 pań i 93 panów. Każdy zawodnik miał do pokonania w rundzie kwalifikacyjnej 6 baldów punktowanych według nowych zasad, o których pisaliśmy tutaj: Puchar Świata 2025 na nowych zasadach.
Do Monachium nie przyjechali zawodnicy z czołowych lokat ubiegłorocznego Puchar Świata. Na przykład najwyżej notowaną zawodniczką ubiegłorocznego pucharu w zawodach w Monachium jest Chloe Caulier (28. w PŚ 2024).
Żaden z naszych reprezentantów nie wywalczył awansu do pófinału. Najwięcej zdobyczy, 2 topy i 3 zony, przekładające się na 78,8 punktów i 33. miejsce wywalczyła Bianka Janecka (mistrzyni Polski sprzed tygodnia). By awansować do finału, należało wywalczyć 94 punkty wśród pań i 109,3 wśród panów.
Tak wyglądają zdobycze Polaków z kwalifikacji:
- Bianka Janecka 78,8 pkt. (2 topy, 3 zony) – 33. miejsce
- Barbara Wójcik 54 pkt. (1 top, 3 zony) – 49. miejsce
- Maja Oleksy 39,8 pkt. (4 zony) – 53. miejsce
- Jan Swęd 54 pkt. (1 top, 3 zony) – 68. miejsce
- Jakub Ziętek 39,8 pkt. (4 zony) – 76. miejsce
- Tymon Ostafiński. 38,8 (4 zony) – 79. miejsce
Półfinały jutro o godzinie 11:40, transmisję znajdziecie tutaj: Puchar Europy Monachium 2025 | półfinały.
Nasi! [40]
Ja rozumiem że 70 miejsca się nie sprzedają tak dobrze…
Hełmik