7 lipca 2024 10:55

Sztafeta ze zniczem olimpijskim wspinaczkowo… i nie tylko

Gospodarze igrzysk w Paryżu podeszli do tradycyjnej sztafety z ogniem olimpijskim ambitnie. Płomień z Olimpii zawędrował w Alpy, a tam w obroty wzięli go miłośnicy aktywności w górach.

Do igrzysk w Paryżu pozostał niecałe 3 tygodnie, a jednym z elementów przygotowujących do tej imprezy jest przeniesienie ognia olimpijskiego zapalonego w greckiej Olimpii do miejsca igrzysk, gdzie służy do zapalenia znicza olimpijskiego podczas uroczystego otwarcia igrzysk.

Do tego symbolicznego rytuału Francuzi podeszli ambitnie. Sztafeta z ogniem olimpijskim zahaczyła o masyw Mont Blanc, tam płomień wyjechał statecznie kolejką z Chamonix na Augille du Midi. Dalej było bardziej emocjonująco alpinistyczne i skialpinistyczne przejście na grań Arête Cosmiques, gdzie wspinaczkowo zdobyto Grande Gendarme, następnie efektowny highline i wreszcie lot na paralotni! Zabrakło może tylko skoku w wingsuite ;).

Igrzyska rozpoczną się w piątek 26 lipca. Konkurencje wspinaczkowe zostaną rozegrane pod koniec trwania igrzysk, w dniach 5-10 sierpnia 2024. Patrz nasz serwis Paris 2024.

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum