9 lipca 2024 11:21

Staša Gejo i na pocieszenie 8B

Jak wiemy, niestety sympatycznej Serbce nie udało się zakwalifikować do igrzysk. Staša Gejo wróciła zatem do korzeni i zrobiła Incubator 8B w Zillertalu.

Fakt niewywalczenia awansu na igrzyska nie był łatwym doświadczeniem dla 26-letniej Serbki. Staša w Szanghaju i Budapeszcie zdobyła w sumie 37 punktów (18. i 19. miejsce). Do awansu zabrakło bardzo niewiele, była kolejną zawodniczką po ostatniej zakwalifikowanej Molly Thompson-Smith z szansą na bilet do Paryża. Dlatego czuć mocny zawód w jej wpisie po zawodach w Budapeszcie:

Olimpijski sen został pogrzebany. Nie tak miało być.

Kiedy wszystko zaczyna kręcić się wokół zasobów, przywilejów, wpływów, a także narodowości, bycie jednym z najlepszych staje się jeszcze trudniejsze, gdy pochodzi się z małego kraju, mieszka za granicą i próbuje się przystosować.

Dałam z siebie wszystko, co mogłam, zrobiłam wszystko, co mogłam zrobić.

Ale całe szczęście Staša nie tylko igrzyskami żyje. Serbka na koncie ma 21 boulderów 8A i trudniejszych z najtrudniejszym Mécanique élémentaire 8B+ w Fontainebleau. Teraz dodała kolejny w Zillertalu.

Forma wypracowana na igrzyska nie uleciała. Serbka potrzebowała zaledwie dwóch sesji na rozpracowanie Incubatora 8B. Ta szybkość sprawiła, że Stasa przychyla się do opinii, że to raczej 8B z dolnej półki.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum