3 lipca 2024 11:35

Sintra by Will Bosi [FILM]

Jest wiele powodów, dla których warto odwiedzić Portugalię. Jednym z nich jest wspinaczkowy potencjał tego kraju. Will Bosi pojechał wiosną z krótką wizytą do Sintry (rejon położony na północ od Lizbony). I pewnie wcześniej czy później wróci, bo tutejsze boulderowe formy to prawdziwa bajka. Mimo że skała jest dość ostra, problemy są wspaniałe – pisze Szkot.

Bouldering w Sintrze, Will Bosi (@bouldersintra)

***

Pod koniec czerwca ukazał się na kanale YouTube kilkunastominutowy film, na którym Bosi mierzy się z serią pierwszorzędnych baldów, w tym na przykład z Mito sit 8B+. Do Szkota należy pierwsze powtórzenie, a o problemie pisał tak: „Jestem niesamowicie podekscytowany, że udało mi się wspiąć na tę niesamowitą formę! To moja pierwsza wizyta w Portugalii i ten boulder zdecydowanie znalazł się na szczycie mojej listy. Jakoś udało mi się pokonać upał i zrobić go już podczas pierwszej sesji”.

Na filmie Will wspina się też między innymi po Eye of Fire 8A+ (do niego należy pierwsze przejście) i Pena Perpetua 8B (zgarnął drugie powtórzenie). Są też próby Szkota na szalonym projekcie w sektorze Kalash.

Boulderowy przewodnik po rejonie Sintry można nabyć TUTAJ.

***

Will Bosi ma na celowniku przynajmniej kilka ekstremalnych projektów boulderowych (w tym Terranovę Adama Ondry w rejonie Holštejn i Spots of Time Aida Robertsa w Lake District). Ma też trzy ekstremy (te z najwyższej półki – 9A) już zrobione. To:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum