10 lipca 2024 07:06

Kacper Kusion wskakuje na 8B+, robi „Let the Right One In”

Zaledwie w kwietniu pisaliśmy o kolejnych 8B pokonanych przez Kacpra Kusiona i trzymaliśmy kciuki za pierwsze 8B+ dla tego 18-latka. No, i mamy! Kacper przeszedł highball Let the Right One w Mt. Blue Sky (Kolorado).

Kacper na stopień 8B wszedł w ubiegłym roku przejściem Clan of the Cave Bears, także w Mt. Blue Sky. Potem już poszło z górki i uzbierał do dzisiaj aż 12 problemów o takich trudnościach. Kwestią czasu było kiedy wychowanek krakowskiej Korony podejmie wyzwanie 8B+.

Let the Right One jest opisywany jako „królewska linia” sektora Lincoln Lake. Jego autorem jest Daniel Woods i od startu do topu mierzy 11 metrów… Na górze należy być czujnym, trzeba pokonać 6-metrowy odcinek V4 określany jako „no fall zone”.

Kacper tak pisze o tej linii i swoim przejściu:

Po raz pierwszy zobaczyłem tę linię w 2022 roku i od razu mnie zachwyciła. Pomyślałem o niej jako o mojej absolutnie wymarzonej linii, której może pewnego dnia będę mógł spróbować. Dwa lata później zdecydowałem się spróbować i na pierwszej sesji zrobiłem wszystkie ruchy na starcie (crux). Wróciłem po dniu, powiesiłem linę, by zobaczyć górne ruchy i zacząłem próbować od dołu. Niedługo potem wszystko zatrybiło i problem zrobiłem. Wyjątkowy moment dla mojego wspinania.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum