Przygoda w sercu Tatr – za nami TATRA FEST 2024

Blisko 1000 zawodników oraz liczni kibice i rodziny z dziećmi uczestniczyło w festiwalu TATRA FEST w weekend 15-16 czerwca w Zakopanem, biorąc udział w prawdziwej przygodzie w sercu Tatr.

To było prawdziwe dwudniowe święto sportowych wyzwań (fot. Jacek Deneka)

***

To było prawdziwe dwudniowe święto sportowych wyzwań, emocji oraz rodzinnej zabawy. Pomimo deszczowej niedzieli, atmosfera była niezapomniana, a goście festiwalu wzięli udział w licznych atrakcjach oraz gorąco kibicowali zawodnikom w wyzwaniach sportowych:

 • Tatra Fest Run: Od ekstremalnego Tatra Fest Run 65 km po również wymagające Tatra Fest Run 25 i 12 km. Biegi górskie przyciągnęły zarówno profesjonalistów, jak i amatorów biegania, zapewniając niezapomniane wyzwania.

Tatra Fest Run 2024 (fot. Jacek Deneka)

 • Tatra Fest Climb: Premierowe wydarzenie – Puchar Polski Dzieci i Dzieci Młodszych w Boulderingu, gdzie młodzi entuzjaści wspinaczki mogli sprawdzić swoje umiejętności techniczne.

Premierowe wydarzenie: Puchar Polski Dzieci i Dzieci Młodszych w Boulderingu (fot. Tatra Fest)

 • Tatra Fest Bike powered by Pętelka Tatrzańska: Dwudniowy przejazd rowerowy wokół Tatr, bez rywalizacji, zaoferował pasjonatom kolarstwa wspaniałe widoki tatrzańskich krajobrazów i możliwość integracji wśród społeczności rowerowych romantyków.

Tatra Fest Bike(fot. Ariel Wojciechowski)

Moc atrakcji dla kibiców oraz rodzin z dziećmi zapewniła emocje dla gości festiwalu. Wśród nich dużym zainteresowaniem cieszyły się takie wydarzenia jak:

 • Warsztaty artystyczne przygotowane przez Tattrzański Park Narodowy i Muzeum Tatrzańskie.
 • Pokazy Policji i Straży Pożarnej.
 • Zajęcia sportowe – piłka nożna, capoeira, szkolenia rowerowe MTB, pokaz motocykli, tor przeszkód i wiele innych.
 • Wycieczki przyrodnicze z przewodnikiem.
 • Biegi dla dzieci na Gubałówkę.
 • Warsztaty przetrwania w dzikiej przyrodzie.

Podczas festiwalu odbywał się kiermasz oraz warsztaty artystyczne organizowane przez PSONI Zakopane, które były częścią charytatywnej zbiórki na rzecz budowy wielofunkcyjnego domu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

TATRA FEST 2024 to nie tylko górskie i sportowe wyzwania, ale także idealna okazja do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu i integracji rodzinnej. Uczestnicy mogli cieszyć się nie tylko biegami górskimi, zawodami wspinaczkowymi i przejażdżkami rowerowymi, ale także pełną gamą atrakcji dla dzieci oraz kulturalnych i edukacyjnych wydarzeń.

Organizatorem TATRA FEST jest Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim.

Partnerzy wydarzenia to: Województwo Małopolskie – Partner Strategiczny TATRA FEST, Gmina Miasto Zakopane, Polskie Koleje Linowe S.A., Sunstar GUM.
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum