13 czerwca 2024 10:28

21-letni Pietro Vidi otwiera szufladkę z 8C+. Pada „Fuck the System”

Młody Włoch Pietro Vidi wpisał do kapownika Fuck the System 8C+ w Fionnay (Valais). To pierwszy tak mocny boulder zrobiony przez 21-latka.

***

Pietro Vidi, dość regularnie startujący w panelowych zawodach (głównie w Pucharze Europy), ma już trochę przejść z półki 8C. Dwa ostatnie, z tego roku, to 4-Low i Captain Nemo (wersja SD do Finding Nemo,). Oba znajdują się w Valle Bavona.  Przy drugim Włoch wpisał FA, choć sama wizja należy do Giuliano Cameroniego i Dave’a Grahama, którzy pozwolili wstawić się w projekt młodszemu koledze.

Pietro Vidi na „Captain Nemo” 8C (fot. arch. P. Vidi)

A jeśli chodzi o najnowsze dokonanie Włocha. Fuck the System to stary projekt Dave’a Grahama, zakładający niższy start do Foundation’s Edge 8C (także jego pomysłu, trudniejsza wersja to jakieś dziesięć ruchów więcej). Pierwsze przejście zrobił jednak nie on, a Shawn Raboutou latem 2021 roku (napisał o nim dopiero w 2022). W kolejnym sezonie Graham „przyjechał po swoje” i zgarnął drugie przejście.  Trzecie dołożył także w 2022 Clément Lechaptois (premierowe 8C+ w dorobku Francuza).

Szwajcarskie baldy, jest i fragment z Fuck the System:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum