19 czerwca 2024 16:16

Paraclimbing: Bartek Szyszkowski wystąpi w PŚ w Innsbrucku

Niedawno IFSC oraz Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski potwierdziły, że paraclimbing wchodzi do programu Igrzysk Paraolimpijskich w Los Angeles w 2028 roku. 

***

Bartek Szyszkowski to pierwszy w reprezentant Polski w zawodach wspinaczy z niepełnosprawnościami. 24 czerwca zadebiutuje w Innsbrucku w zawodach Pucharu Świata (w kategorii AU3).

Bartek wspina się od 3 lat. Od 2 lat pracuje na ściance wspinaczkowej i trenuje. W ubiegłym roku zgłosił się do Stowarzyszenia Skocznia, które prowadzi treningi dla osób z niepełnosprawnościami, z jasnym celem – przygotowania się do startu w zawodach. Przepracował solidnie cały sezon pod okiem trenera PZA Pawła Orłowskiego  i dostał się na zawody Pucharu Świata w Innsbrucku! Zawody odbywają się wyłącznie w formule na trudność. Schorzenie Bartka kwalifikuje go do jednej z 10 oficjalnych klas zawodniczych – AU3.

Start Bartka w zawodach wspiera finansowo Polski Związek Alpinizmu oraz Uniwersytecki Klub Alpinistyczny. Dziękujemy również firmie Averbit za całoroczne wspieranie treningów naszego zawodnika.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Bartek Szyszkowski [4]
    Trzymam kciuki za rozwój polskiego paraclimbingu. Nawet nie wiedziałem że…

    20-06-2024
    Apache