Nowy Suunto Ocean – komputer nurkowy i zegarek sportowy z GPS w jednym, idealny do przygód pod i nad wodą

Wyprodukowany w Finlandii przy użyciu 100% energii odnawialnej, Suunto Ocean jest dostosowany do aktywnego stylu życia, począwszy od odkrywania głębin a skończywszy na zdobywaniu szczytów. Wyposażony w wiele trybów nurkowania, bezprzewodową obsługę ciśnienia w butli i obszerny zestaw alarmów do nurkowania z butlą i freedivingu; ponad 95 domyślnych trybów sportowych, GPS, barometr, mapy offline i zaawansowane funkcje treningowe do uprawiania sportu; i wreszcie tętno na nadgarstku ze śledzeniem aktywności do codziennego użytku. To urządzenie sprawi, że pozostaniesz w doskonałym nastroju, gdziekolwiek zechcesz je eksplorować.

Kolekcja Suunto Ocean

 

Suunto Ocean łączy w sobie doskonałą jakość urządzeń do nurkowania i zegarków do uprawiania sportów na świeżym powietrzu, tworząc wszechstronny sprzęt wyposażony w najnowsze funkcje.

Petri Lehtovirta, Suunto’s Head of Product:

Ta długo wyczekiwana premiera jest naturalnym krokiem dla Suunto, ponieważ łączy w sobie wszystko, czego nauczyliśmy się przez prawie 90 lat historii marki. Suunto Ocean to doskonałe urządzenie łączące nasze dziedzictwo kompasów, komputerów nurkowych i zegarków outdoorowych. Zaprojektowany, przetestowany i zaufany przez profesjonalistów nurkowych i sportowych.

Wyposażony w duży, jasny kolorowy wyświetlacz, Suunto Ocean zapewnia wyjątkową czytelność i komfort użytkowania w każdych warunkach. Entuzjaści nurkowania z pewnością docenią tryby przeznaczone do nurkowania z butlą, a nawet nurkowania technicznego, w tym nitroks i algorytm Suunto Bühlmann 16 GF. Ponadto freediverzy i snorkelerzy znajdą dedykowane tryby nurkowania dostosowane do ich potrzeb. Bezproblemowe sparowanie z Suunto Tank POD przed nurkowaniem pozwala użytkownikom monitorować ciśnienie w butli, zużycie gazu i pozostały czas gazu bezpośrednio z poziomu nadgarstka. Aby zwiększyć bezpieczeństwo podczas nurkowania, Suunto Ocean oferuje szeroki wybór konfigurowalnych alarmów dźwiękowych i wibracyjnych.

Zegarki Suunto sprawdzą się w różnych outdoorowych aktywnościach (fot. Suunto)

Suunto Ocean pozwala na płynne przekształcenie się w godnego zaufania towarzysza do monitorowania codziennej aktywności, treningów, jak i bardziej ekstremalnych eksploracji. Dzięki ponad 95 zróżnicowanym trybom sportowym, od biegania i jazdy na rowerze po pływanie i jogę, z których każdy jest wyposażony w starannie dobrane domyślne pola danych, zaspokaja potrzeby każdego miłośnika sportu.

Suunto Ocean monitoruje kroki, kalorie, tętno, sen (w tym fazy snu) i wskaźniki regeneracji z analizą zmienności tętna do codziennego śledzenia aktywności. Co więcej, jego wysokiej klasy funkcje outdoorowe, takie jak: szczegółowe mapy offline, które są dostępne bezpłatnie na całym świecie, najwyższej klasy system GNSS do precyzyjnego śledzenia lokalizacji oraz barometr do dokładnych odczytów wysokości i alarmów burzowych, sprawiają, że jest to najlepszy wybór na wszelkie przygody outdoorowe.

Mikko Ahlström, Suunto’s Head of Design:

W zeszłym roku na nowo zdefiniowaliśmy nasz kierunek projektowania, a Suunto Ocean stanowi kontynuację tej transformacji. Równie dobrze sprawdza się podczas nurkowania, jak i uprawiania innych sportów na świeżym powietrzu. Nie tylko jest efektywny, ale też efektowny. Można go z dumą nosić każdego dnia, przygotowując się do kolejnej wyprawy nurkowej lub po prostu o niej marząc.

Suunto Ocean zapewnia fenomenalną żywotność baterii, która nie powstrzyma Cię przed przygodą. Jego akumulator zapewnia do 60 godzin nurkowania i 50 godzin ciągłego śledzenia GPS na zewnątrz na jednym ładowaniu. W trybie codziennym, Suunto Ocean pracuje do 26 dni, zanim będzie wymagał ponownego naładowania, a gdy nadejdzie czas na ponowne naładowanie, zrobi to szybko.

Suunto Ocean zapewnia fenomenalną żywotność baterii, która nie powstrzyma Cię przed przygodą

Wykonany w Finlandii w fabryce Suunto, Suunto Ocean odzwierciedla nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój i przejrzystość. Jesteśmy dumni, że produkujemy go w 100% z energii odnawialnej. Wraz z premierą kontynuujemy nasze wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju, obliczając i weryfikując ślad węglowy Suunto Ocean i kompensując go za pomocą Verified Carbon Units. Podczas całego okresu użytkowania Suunto Ocean wytwarza tylko 11,63 kg CO2e – co odpowiada przejechaniu 70 km samochodem z silnikiem spalinowym. Inicjatywa kompensacji obejmuje sadzenie przybrzeżnych lasów namorzynowych, które nie tylko stabilizują linie brzegowe, ale także usuwają zanieczyszczenia, poprawiają jakość wody i zapewniają kluczowe siedliska lęgowe dla ryb.

Wyznaczając nowy standard w branży, Suunto wprowadza przełomową funkcję Suunto Ocean: możliwość przeglądania podwodnej trasy w dzienniku aplikacji Suunto po każdym nurkowaniu. Dodatkowo w dzienniku można zaznaczać punkty wejścia i wyjścia. Ta funkcja śledzenia trasy zostanie początkowo uruchomiona w wersji beta i będzie dalej rozwijana, zapewniając użytkownikom dostęp do najbardziej innowacyjnych i przyjaznych dla użytkownika doświadczeń.

Wszystkie dzienniki, od nurkowania po sport i codzienną aktywność, będą przechowywane w jednej aplikacji – Suunto Ocean (fot. Suunto)

Wszystkie dzienniki, od nurkowania po sport i codzienną aktywność, będą przechowywane w jednej aplikacji. Do śledzenia aktywności sportowej i codziennej aplikacja Suunto oferuje dedykowaną strefę treningową, w której użytkownicy mogą monitorować swoje obciążenie, postępy, regenerację i analizę snu. Ponadto, użytkownicy mogą korzystać z opartych na sztucznej inteligencji trenerów Suunto, aby uzyskać spersonalizowane informacje treningowe. Usługi partnerskie, takie jak: Strava, Training Peaks i Komoot, płynnie łącząc użytkowników ze społecznością, wspierając rywalizację i inspirując nowe przygody.

Suunto Ocean będzie dostępny w trzech różnych wersjach, z których każda będzie kompatybilna z szeroką gamą pasków akcesoriów do nurkowania, sportu i codziennego użytku. Urządzenie trafi na wybrane rynki w pod koniec czerwca 2024 roku.

Suunto Ocean – Zwycięzca ISPO AWARD 2024 za perfekcję w technologii oraz wzornictwo

Suunto Ocean – kluczowe cechy:

 • Zwycięzca ISPO AWARD 2024 za perfekcję w technologii oraz wzornictwo
 • Jasny i duży 1,43-calowy wyświetlacz AMOLED z łatwymi w użyciu przyciskami
 • Tryby nurkowania jedno- i wielogazowego z obsługą powietrza i nitroksu
 • Ciśnienie w butli Suunto Ocean z czujnikiem Suunto Tank POD
 • Pomiar głębokości nurkowania do 7 barów pod powierzchnią, w tym czujnik barometryczny do dokładnych odczytów wysokości i alarmów burzowych nad powierzchnią
 • Bezpłatne outdoorowe mapy offline w zegarku, wiodąca na rynku dokładność
 • Prognoza pogody, pozwalająca na bycie na bieżąco z jej aktualnym stanem
 • Materiały najwyższej jakości: szkło szafirowe i stal nierdzewna
 • Codzienne śledzenie aktywności: kroki, tętno, sen, w tym fazy snu, kalorie, stres i więcej
 • Ponad 95 trybów sportowych do wyboru i możliwość tworzenia własnych, niestandardowych trybów
 • Bezprzewodowa aktualizacja oprogramowanie
 • Wyprodukowane i zaprojektowane w Finlandii z wykorzystaniem 100% energii odnawialnej

Więcej informacji: suunto.com.

Informacja prasowa

Tagi: • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum