20 czerwca 2024 08:15

W Budapeszcie rozpoczynają się dziś kwalifikacje olimpijskie

Dziś zawodnicy rozpoczynają decydujące starcie o awans do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Gospodarzem trzydniowej imprezy (20-23 czerwca) jest Budapeszt. Kiedy i gdzie będzie można obejrzeć transmisje live?

***

Przypomnijmy, że na finiszu zawodów w Budapeszcie zsumowane zostaną punkty uzbierane przez wspinaczy w dwóch edycjach QQS (Olympic Qualifier Series) – czyli w Szanghaju i Budapeszcie. Do rozdania będzie w sumie 38 miejsc – 24 w dwuboju (12 dla kobiet i 12 dla mężczyzn) oraz 14 w sprintach (po 7).

Relacje na żywo będzie można śledzić na stronie Olympic Channel. A dodatkowo finały będą transmitowane live na kanale YouTube Olympics.

Harmonogram rozgrywek, Budapeszt 2024

czwartek, 20 czerwca

  • 11.40 – kwalifikacje kobiet i mężczyzn w dwuboju (bouldering)

piątek, 21 czerwca

  • 9.40 – kwalifikacje kobiet i mężczyzn w dwuboju (prowadzenie)
  • 16.40 – kwalifikacje kobiet i mężczyzn na czas

sobota, 22 czerwca

  • 9.40 – półfinały kobiet i mężczyzn w dwuboju (bouldering)
  • 13.40 – półfinały kobiet i mężczyzn w dwuboju (prowadzenie)
  • 17.55 – decydujące rundy na czas kobiet i mężczyzn – relacja live na kanale YouTube Olympics

niedziela, 23 czerwca

Szansę na awans olimpijski mają nasi sprinterzy. Na starcie w Budapeszcie staną: Natalia i Aleksandra Kałuckie (najlepsze miejsca wśród Polaków w Szanghaju, Natalia była 3, Ola – 5), Anna BrożekPatrycja Chudziak i Marcin Dzieński. Uwaga: zgodnie z obowiązującym limitem dwóch zawodników na kraj, tylko jedna z Polek ma szansę na wywalczenie awansu, bowiem olimpijską przepustkę zaklepała sobie już wcześniej Aleksandra Mirosław.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum