28 czerwca 2024 11:19

Dream Line 2024: Anny Tybor w bazie po powrocie z rotacji aklimatyzacyjnej do obozu 3

Ekspedycja Dream Line 2024 na Nanga Parbat nabiera tempa. Po kilku rotacjach do obozu pierwszego i drugiego, w tym tygodniu Anna Tybor wraz z partnerem wspinaczkowym, Tomem Lafaillem, osiągnęli obóz trzeci na wysokości 6800 m n.p.m. Tam złożyli depozyt sprzętu, przygotowując się do kolejnych etapów wspinaczki, po czym w czwartek 27 czerwca bezpiecznie wrócili do bazy.

Anna Tybor, Ekspedycja Dream Line 2024 na Nanga Parba(fot. Jan Korlatowicz)

***

Przed ekipą teraz kilka dni zasłużonego odpoczynku i oczekiwanie na okno pogodowe, aby móc przystąpić do ataku szczytowego. Celem jest nie tylko zdobycie Nanga Parbat, ale również zjazd na nartach z jej wierzchołka, czego nie dokonała jeszcze żadna kobieta.

Obok Anny Tybor, zespół Dream Line 2024 tworzą doświadczeni wspinacze i specjaliści. W skład ekipy wchodzi Tom Lafaille, z którym Anna zdobyła Broad Peak w 2023 roku, oraz Jan Korlatowicz, fotograf i ratownik TOPR, który dołączył do zespołu, dokumentując wyprawę i wspierając zespół swoimi umiejętnościami ratowniczymi.

Anna Tybor staje przed wyjątkowo wymagającym wyzwaniem na Nanga Parbat. Po tym, jak niesprzyjające warunki pogodowe zmusiły ją do rezygnacji z ataku na Dhaulagiri, teraz cała jej uwaga koncentruje się na tej trudnej górze. Nanga Parbat, nazywana także „Nagą Górą”, jest jednym z najbardziej niebezpiecznych szczytów w Himalajach.

Głównym sponsorem wyprawy jest BTR Systems. Partnerami wyprawy są również Millet, Tarty Super Ski oraz Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska. Sponsorami technicznymi są Dynastar i Julbo, a patronat medialny sprawują RMF FM oraz Tygodnik Podhalański.

Zapraszamy również do obserwowania relacji z wyprawy na portalach społecznościowych:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum