Powstała Fundacja DAJESZ! Jurajska Republika Wspinaczkowa
Aktor Piotr Głowacki oraz Michał Czubak, instruktor wspinaczki skalnej, założyli Fundację DAJESZ! Jurajska Republika Wspinaczkowa. Działalność Fundacji zainicjowało wyjątkowe wydarzenie, 1. Mistrzostwa Branży Artystycznej i Rozrywkowej w boulderingu, które odbyły się 12 maja w Warszawie na ściance Volt.
Misją Fundacji jest popularyzowanie wspinania w Polsce jako aktywności rekreacyjnej i sportowej, dostępnej dla każdego. Fundacja dąży to tego, żeby wprowadzić wspinanie do podstawy programowej w polskich szkołach, a ścianka wspinaczkowa stanęła w każdej, nawet najmniejszej polskiej gminie.

Piotr Głowacki i Michał Czubak – animatorzy Fundacji DAJESZ! (fot. Marzena Hmielewicz / Adventure Pictures / Fundacja DAJESZ!)
Celem Fundacji są także działania na rzecz ochrony i promocji regionu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, z malowniczymi, głównie wapiennymi, formacjami skalnymi. To sprawia, że region ten jest atrakcyjny dla osób uprawiających wspinaczkę. Fundacja DAJESZ! zamierza wspierać rozwój lokalnej infrastruktury wspinaczkowej i turystycznej z poszanowaniem przyrody, tak by Jura stała się wzorem do naśladowania przez inne regiony w Polsce.
***
Działalność Fundacji zainicjowało wyjątkowe wydarzenie, 1. Mistrzostwa Branży Artystycznej i Rozrywkowej w boulderingu o Złote Gatki Wspinaczkowe, które odbyły się 12 maja w Warszawie na ściance Volt.

1. Mistrzostwa Branży Artystycznej i Rozrywkowej w boulderingu (fot. Marzena Hmielewicz / Adventure Pictures / Fundacja DAJESZ!)
W pierwszej edycji tego cyklicznego wydarzenia wzięło udział ponad stu artystów. Wśród nich byli tacy, którzy regularnie trenują na ściance oraz tacy, którzy wspinali się po raz pierwszy. Oprócz gwiazd, w zawodach uczestniczyli też juniorzy z kadry narodowej we wspinaczce sportowej. Patronat nad wydarzeniem objęła telewizja TVN i portal wspinanie.pl. Głównym partnerem była marka Mammut.

1. Mistrzostwa Branży Artystycznej i Rozrywkowej w boulderingu (fot. Marzena Hmielewicz / Adventure Pictures)
Zwycięzcami w grupie początkujących zostali Kinga Dąbrowska i Jan Hrynkiewicz, a w grupie zaawansowanej najlepsi okazali się Joanna Wójcik i Filip Krupa. W wydarzeniu uczestniczyły całe rodziny – wielu artystów przyprowadziło na ściankę swoich partnerów i dzieci. Najmłodszy uczestnik miał półtora roku!

1. Mistrzostwa Branży Artystycznej i Rozrywkowej w boulderingu (fot. Szymon Nowak / Fundacja DAJESZ!)

1. Mistrzostwa Branży Artystycznej i Rozrywkowej w boulderingu (fot. Szymon Nowak / Fundacja DAJESZ!)
Na ściance swoich sił próbowali m.in. Tomasz Włosok, Maciej Zakościelny, czy Marta Mandaryna Wiśniewska z rodzinami, a także Julia Kamińska, Pola Gonciarz, Ignacy Liss, Piotr Nerlewski, Jędrzej Hycnar, Michał Czernecki, Piotr Rogucki, czy Katarzyna Wajda.
- https://fundacjadajesz.pl/
- https://www.instagram.com/fundacja_dajesz
- https://www.facebook.com/profile.php?id=61557058659986
Informacja prasowa
CIESZ SIĘ WSPINANIEM, CIESZ SIĘ CZYTANIEM
Mamy nadzieję, że ten tekst Ci się spodobał, że Cię zainspirował, zaciekawił, dostarczył Ci informacji. Jeśli tak to zachęcamy Cię do wsparcia serwisu. Dzięki Tobie będziemy mogli działać jeszcze lepiej. Wielkie dzięki! Do zobaczenia na ściance albo w skałach.
REKLAMA

"mistrzostwa branży rozrywkowej"
Żyg. Po ch... na wspinaczkowym portalu informować o takiej "inicjatywie"? Inicjatywie polegającej, na ściągnięciu znanych (choć raczej trzeci garnitur) gęb,…
Odpowiedzi: 5