22 maja 2024 17:29

Majka Miezianko w Katalonii – „Fish Eye” 8c i nie tylko

Świetnie przygotowała się do westowego wyjazdu Majka Miezianko (KS Korona, Magenta Cat Stories). W Katalonii padło jej łupem sporo fajnych, trudnych dróg – na czele z Fish Eye 8c. Brawo!

Majka Miezianko na „Fish Eye” 8c (fot. Toni Mas Buchaca)

***

Oliana i Masriudoms, te katalońskie kierunki obrała Majka z ekipą. W pierwszym z rejonów przeszła między innymi Fish Eye 8c. Nie być w Olianie i nie spróbować takiego klasyka? Niemożliwe! :). Pierwsze przejście zrobiła jeszcze w 2010 roku Daila Ojeda (pomysłodawcą projektu był Chris Sharma). O popularności drogi świadczy fakt, że na liczniku wybiło już ponad 100 powtórzeń. Na liście jest też sporo polskich przejść, wśród dziewczyn 50-metrowa linia poddała się wcześniej Oli Taistrze, Ninie Gmiter i Idzie Kupś. Tylko w tym roku do łańcucha wpiął się także Kuba Kołodziej. Z ciekawostek, w 2021 roku właśnie na Fish Eye rekordowy onsjat w historii kobiecego wspinania zrobiła Janja Garnbret – więcej o jej przejściu TUTAJ.

Poza Fish Eye Majka wspięła się Olianie także na Gorilas en la Niebla 8b+ i El Gran Blau 8b+/c. Super wytrzymałość, a przy tym umiejętności onsajtowe pokazała w rejonie Masriudoms, gdzie bez znajomości przeszła między innymi dwie 8a – Domador de Amortiguadores (L1+L2) i ATPC (L1).

Na „El Gran Blau” 8b+/c (fot. Toni Mas Buchaca)

Majka:

Przejścia i przygotowanie to w całości zasługa Macieja Oczko, z którym trenuję na Koronie, Magdy Terleckiej (trener przygotowania motorycznego) oraz fizjoterapeutów: Krzysztofa Kuci, Szymona Owcy i Magdy Pełki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Majka Miezianko w Katalonii – „Fish Eye” 8c [3]
    Brawa! BTW: ile Polek (oprócz Majki) do tej pory pokonało…

    22-05-2024
    Marcin_