3 maja 2024 13:30

Ana Belén Argudo prowadzi „La Fabela pa la enmienda” 9a

Ana Belén Argudo poprowadziła La Fabela pa la enmienda 9a w jaskini Santa Linya. To druga tak mocna droga na koncie utalentowanej 22-latki.

***

Ana to bardzo mocna i wszechstronna dziewczyna, atakująca drogi w różnych rejonach. Ostatnio kursowała między trzema katalońskimi miejscówkami, których charakter wspinania diametralnie się różni. A mimo to zebrała fantastyczne przejścia.

Hiszpanka obrała trasę Margalef – Oliana – Santa Linya. W ostatnim z rejonów przeszła wcześniej między innymi La novena puerta 8c+ i Open your mind 8c+. Teraz dorzuciła La Fabela pa la enmienda 9a, stary jaskiniowy klasyk Edu Marína (1. przejście) i Daniego Andrady (2. przejście chwilę po Edu) z 2008 roku. W łańcuchu La Fabeli pa… meldowało się już kilka dziewczyn, pierwsza była Słowenka Mina Markovic w 2015 roku.

Hiszpanka na „Open your mind” 8c+ (fot. @iandzilenski)

Kataloński rozdział Ana może uznać za naprawdę owocny, mimo że nie udało jej się zrobić zaległego projektu w Margalefie – Víctimas Pérez 9a. Z linią Ramoneta Hiszpanka mierzyła się już w 2022 roku, była nawet bliska sukcesu, ale musiała odpuścić z powodu kontuzji. Od tamtego czasu wspinała się po drodze sporadycznie.

Teraz Argudo jedzie posmakować wspinania w Villanueva del Rosario. To dla niej zupełna nowość, bo w tym akurat rejonie wcześniej nie była.

Ana (za woguclimbing.com):

Jestem w takim momencie, w którym czuję ogromną motywację i mam dużo chęci do pracy nad projektami. To sprawia, że wszystko wydaje się łatwiejsze. Tak naprawdę nie wiem, czy jestem teraz w najlepszej formie. Każda droga, jakiej próbuję, jest inna. Więc nie mam bazy porównawczej. Ale tak, czuję się świetnie, psychicznie i mentalnie, a ostatecznie to robi różnicę(…).

***

Na dziś dwie najtrudniejsze drogi w kapowniku Any, poza La Fabela pa la enmienda, to Cordia Maleficarum 9a i El Intento 8c+/9a, obie w Cuence.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum