8 kwietnia 2024 09:54

W Keqiao wystartował pierwszy tegoroczny PŚ w boulderingu

Dzisiaj w Chinach wystartowała na dobre tegoroczna karuzela zawodnicza. Karuzela sezonu wyjątkowego, w którym znajdzie się najważniejsze wydarzenie sportowe roku – Igrzyska Olimpijskie. Ale zanim za trochę ponad 100 dni rozgrzeją nas w Paryżu olimpijskie emocje możemy tradycyjnie pokibicować w Pucharze Świata. Sezon rozpoczynają boulderowcy i w Keqiao już padły pierwsze rozstrzygnięcia w kwalifikacjach.

Janja Garnbret jest faworytką zawodów w Keqiao (fot. Kazushige Nakajima / IFSC)

Janja Garnbret jest faworytką zawodów w Keqiao (fot. Kazushige Nakajima / IFSC)

Zawody w Keqiao to 395. Puchar Świata w historii, a 149. rozgrywany w konkurencji bouldering. Mogą być okazją dla Janji Garnbret, by doścignąć w liczbie medali Jain Kim (62 medale PŚ) i zmniejszać dystans do historycznej rekordzistki Akiyo Noguchi (68 medali). Utytułowana Słowenka ma na to duże szanse, po kwalifikacjach jest na pierwszym miejscu ex aequo z Australijką Oceanią Mackenzie i Japonką Miho Nonaką.

Jak widać zawody w Chinach jako cykl przygotowań do Igrzysk potraktowali już zakwalifikowani szczęśliwcy (Garnbret, Mackenzie), a wśród panów np. Jakob Schubert. W sumie dziesięcioro kwalifikantów wystartuje w Chinach. Z obowiązku kronikarskiego informujemy, że w Keqiao żaden polski reprezentant nie startuje.

Półfinały i finały zawodów mężczyzn i kobiet będą transmitowane na żywo na całym świecie na kanale YouTube IFSC. Niestety nie dotyczy to Europy, gdyż w 2021 roku IFSC podpisała umowę z platformą streamingową Discovery+. W związku z tym rywalizację możecie zobaczyć na żywo w Discovery+ lub w Eurosport Player po wykupieniu subskrypcji.

Alternatywnie można poczekać 24 godziny i zobaczyć każdą rundę bezpłatnie na kanale Olympic Channel lub skorzystać z klienta VPN.

Harmonogram zawodów

Poniedziałek, 8 kwietnia 2024 r.

  • 3:00 Kwalifikacje w boulderingu kobiet
  • 10:00 Kwalifikacje w boulderingu mężczyzn

Wtorek, 9 kwietnia 2024

  • 6:00 Półfinały bouldering kobiet
  • 13:00 Finały bouldering kobiet

Środa, 10 kwietnia 2024

  • 6:00 Półfinały bouldering mężczyzn
  • 13:00 Finały bouldering mężczyzn  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum