W drodze po złoto. Sportowcy teamu Black Dimond trenują do Igrzysk w Paryżu

Kluczem jest proces – zaangażowanie, skupienie, ciągła praca i walka o każdy ruch. To proces kształtowania ciała, ale i umysłu, w jednym jedynym celu, którym jest start na Igrzyskach. Wielkie show wymaga ogromu przygotowań. Jednakże dla każdego wspinacza proces ten jest nieco inny.

(fot. materiał prasowy Black Diamond)

***

Zaglądamy za kulisy i podpatrujemy, jak Colin Duffy, Oriane Bertone i Natalia Grossman przygotowują się do występu na Igrzyskach w Paryżu, a przy okazji prezentujemy sylwetki zawodników i zawodniczek oraz kilka szczegółów o ich dotychczasowych osiągnięciach.

Oriane Bertone

Oriane Bertone jest francuską wspinaczką pochodzącą z małej wyspy Reunion, u wschodniego wybrzeża Madagaskaru. Obecnie dzieli swój czas między wyspę a Europę kontynentalną, rywalizując i trenując. W wieku 12 lat została najmłodszą wspinaczką, która pokonała boulder o trudności 8B+.

Oriane Bertone (fot. B;ack Diamond)

W 2019 roku zaczęła rywalizować na arenie międzynarodowej zgarniając mistrzostwo świata juniorów w prowadzeniu i boulderingu. W 2021 Oriane weszła do kategorii seniorów w Pucharze Świata IFSC roku i zdobyła srebrny medal w Meiringen. Od tego czasu zgarnęła jeszcze kilka medali Pucharu Świata i nadal jest ulubienicą fanów na całym świecie

Colin Duffy

Colin Duffy pochodzi z Broomfield w Kolorado. Jego pasja do wspinaczki ma swoje początki na treningach w centrum fitness, już w wieku pięciu lat. Trzy lata później, jako ośmiolatek, zaczął wspinać się zawodowo, nie tylko na hali, ale także w skałach.

Colin Duffy (fot. Black Diamond)

Colin jest 10-krotnym młodzieżowym mistrzem kraju USAC we wszystkich konkurencjach. Zdobył złote medale we wspinaczce na prowadzenie, na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata IFSC 2017 i 2018, a następnie srebrny medal w 2019 roku. W 2020 roku wygrał Panamerykańskie Mistrzostwa IFSC i został czwartym i jednocześnie najmłodszym członkiem olimpijskiej drużyny wspinaczkowej USA. Colin działa także w skałach. Jego największym dotychczasowym osiągnięciem było poprowadzenie, tego samego dnia, Pure Imagination (5.14c), jak i Southern Smoke (5.14c) w Red River Gorge. Oprócz tego ma na swoim koncie wiele boulderów V13, a na oku ma już kilka nowych projektów.

Natalia Grossman

Natalia Grossman urodziła się w Santa Cruz w Kalifornii i zaczęła wspinać się w wieku lat 6. Rywalizuje od 7 roku życia. Wygrała wiele krajowych i międzynarodowych zawodów. Chociaż koncentruje się na wspinaczce halowej, zaczęła spędzać też coraz więcej czasu na wspinaniu w skałach.

Natalia Grossman (fot. Black Diamond)

Natalia lubi wspinaczkę i docenia cały wachlarz doświadczeń, jakie jej to przynosi. Uwielbia podróżować po świecie, rywalizując i poznając przy okazji nowych ludzi. To dla niej każdorazowo doskonały trening, tak fizyczny, jak i mentalny. Oprócz kariery sportowej, Natalia lubi poświęcać swój czas na pogłębianie wiedzy w zakresie psychologii, w nadziei, że pewnego dnia zostanie psychologiem sportowym.

Kolekcja dla sportowców

Black Diamond stworzył też specjalną kolekcję dla swojego zespołu sportowców. Kolekcja BD Team reprezentuje to co najlepsze z najlepszych, a w jej skład wchodzą:

  • Uprząż Team Airnet

 

Uprząż Team Airnet BD

  • Plecak Team Stone 42 Duffel

Plecak Team Stone 42 Duffel BD

  • Worek Team Mondo Chalk Pot

Worek Team Mondo Chalk Pot BD

  • Woreczek Team Chalk Bag

Woreczek Team Chalk Bag BD
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum