18 kwietnia 2024 13:19

20 kwietnia startuje boulderowy PE Juniorów w Soure. Relacje live na kanale YouTube IFSC

Najbliższe dni w zawodniczym kalendarzu to dwie imprezy rangi Pucharu Europy – juniorzy będą boulderować w Soure (20-21 kwietnia), seniorzy w Klagenfurcie (26-27 kwietnia). Relacje live będzie można śledzić na kanale YouTube IFSC Europe.

***

O ile rozgrywki Pucharu Świata można oglądać w Europie na żywo jedynie po wykupieniu subskrypcji na kanałach Discovery+ lub w Eurosport Player (darmowy dostęp dopiero 24 godziny później), to już Puchar Europy transmitowany jest na otwartym kanale. 20 kwietnia młodzi boulderowcy spotkają się w Soure. W Portugalii wystartuje trójka naszych zawodników – Nikodem Wodzyński, Małgorzata Kurek i Zuzanna Luby.

Puchar Europy Juniorów w boulderingu, Soure 2024 – zbliżające się transmisje

Eliminacje, piątek 20 kwietnia, początek 8.30:

Finały, sobota 21 kwietnia, początek 10.00:

***

Tydzień później na deski wyjdą starsi zawodnicy. Boulderowy Puchar Europy seniorów zaplanowano na 26-27 kwietnia w austriackim Klagenfurcie. W męskiej stawce zobaczymy jednego Polaka, Jakuba Ziętka. Wśród dziewczyn walczyć będą trzy nasze reprezentantki – Małgorzata Kurek, Bianka Janecka i Barbara Wójcik.

Puchar Europy Seniorów w boulderingu, Klagenfurt 2024:

piątek, 26 kwietnia

  • 9.00 – kwalifikacje kobiet
  • 15.30 – kwalifikacje mężczyzn

sobota, 27 kwietnia

  • 9.00 – półfinały kobiet
  • 12.00 – półfinały mężczyzn
  • 18.00 – finały kobiet
  • 19.30 – finały mężczyzn

Pierwszy Puchar Europy w sezonie 2024 rozegrano w marcu w Lublinie, o punkty na czas walczyli juniorzy i seniorzy. Złoto w kategorii Młodzieżowcy zdobywa Daria Marciniak (więcej TUTAJ), a po brąz w seniorskiej stawce pobiegli Aleksandra Mirosław i Marcin Dzieński (więcej TUTAJ). Z kolei premierowe zawody Pucharu Europy Juniorów w konkurencji bouldering odbyły się na początku kwietnia w Curno (Włochy). Wystartowało aż 11 Polaków, wszyscy zakończyli występ na fazie eliminacyjnej.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum