3 kwietnia 2024 16:31

Moritz Welt wydłuża „Black Cobrę” i stawia 9a

Drogi rosną w Rumunii. Moritz Welt poprowadził przedłużenie linii Black Cobra w Băile Herculane. Niemiec wycenił 45-metrową drogę na 9a.

Imponującego rumuńskiego Băile Herculane nie omija proces tworzenia coraz dłuższych dróg. Oryginalna Black Cobra (wersja 1.0) miała długość 20-kilku metrów i wycenę 8b.

W 2018 roku Adam Ondra wydłużył linię do metrów 35 i postawił przy niej 9a, miała to być pierwsza tak trudna droga w Rumunii. Co rzadkość w przypadku niezwykle doświadczonego Czecha, wycena po kilku latach spadła do 8c+. Black Cobrę (wersja 2.0) poprowadzili w międzyczasie także nasi zawodnicy: Wojtek Pełka i Kacper Heretyk.

Teraz wygląda na to, że za sprawą Moritza Welta droga wraca na poziom 9a, trzeba jednak na Black Cobra (wersja 3.0) dodać 10 przechwytów i przewspinać się dodatkowe 10 metrów:

Logiczne przedłużenie, 3 dodatkowe przeloty ze stanowiska na 8c+, dochodzi 10 krawądkowych ruchów, a droga kończy się w klamie przy łańcuchu. Cieszę się z prowadzenia i z dodania drodze bardziej logicznego zakończenia, proponuję solidne 9a.

Można zakładać, że ta wycena nie ulegnie obniżeniu. Moritz ma bowiem całkiem świeże porównanie. Niedawno poprowadził Stone Butterfly 9a+. To najtrudniejsza droga w Rumunii znajdująca się też w Băile Herculane, a jej autorem jest Adam Ondra.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum