22 kwietnia 2024 10:11

Michał Wojarski zginął w Tatrach

20 kwietnia 2024 roku w lawinie w rejonie Świnickiej Kotliny zginął Michał Wojarski, skialpinista, członek KW Kraków, ratownik GOPR.

Michał Wojarski (fot. PhotoMotive

Michał Wojarski (fot. PhotoMotive)

***

Poszukiwania Michała rozpoczęto w nocy z 20 na 21 kwietnia po zgłoszeniu o zaginięciu. Nad ranem w rejonie Świnickiej Kotliny ratownicy natrafili na lawinisko. Dzięki sygnałowi z detektora lawinowego udało się szybko zlokalizować zasypanego. Michał znajdował się ok. 40 cm pod śniegiem. Niestety, na ratunek było już za późno.

Michała pożegnali koledzy i koleżanki z KW Kraków:

Michał był narciarzem nietuzinkowym. Startował w zawodach w narciarstwie wysokogórskim, uprawiał biegi na orientację, wytyczał nowe linie, byt wielkim znawcą tatrzańskiej topografii oraz autorem Skiturowej Mapy Tatr. Michał dał się poznać jako wiecznie uśmiechnięty i radosny człowiek. Pomocny i uczynny kompan, idąc na wycieczkę narciarską z Michałem można było być pewnym, że nigdy nikogo nie zostawi. Prawdziwy pasjonat narciarstwa, nigdy nie odmawiał, gdy padało „a może jeszcze jedno podejście?”.

Michał na zawsze zostanie w naszych sercach jako wzór kolegi i narciarza, człowiek kochający góry, zawsze chętny do pomocy i zaangażowany członek sekcji narciarskiej.

Łącząc się w żałobie i smutku pragniemy przekazać wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa wsparcia Rodzinie.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum