12 kwietnia 2024 09:51

Michaela Kiersch ostro w Margalefie. Łupem Amerykanki pada „Víctima Perfecta” 9a+

Michaela Kiersch ładnie pocisnęła w Margalefie. Amerykanka wspięła się na Víctima Perfecta 9a+. I mimo że miała już wcześnie na koncie taką cyferkę, to właśnie linię sektora Racó de la Finestra stawia na pierwszym miejscu w swoim kapowniku.

Michaela Kiersch na „Víctima Perfecta” 9a+ (fot. Jan Novak Photography)

***

Kiersch powoli staje się specjalistką od zadawania z jedno- i dwupalczastych dziurek, choć sama powiedziałaby pewnie, że woli zapinanie na krawądkach. Skuteczność na margalefowych ekstremach ma ogromną, o czym świadczą przejścia dróg z poziomu 8c w górę. Dotąd najmocniejszą linią, na jaką wspięła się w rejonie, była Victimes del Futur 9a Ramoneta. Teraz podbiła poprzeczkę, a na celownik wzięła znów drogę Hiszpana.

Ramonet otworzył kombinację Víctima Perfecta (połączenie Victimes del Passat i Gancho Perfecto) w 2008 roku, stawiając 8c+. Po latach okazało się, że wyraźnie nie docenił siły swojego bicka, zresztą nie pierwszy raz. Pierwsze i drugie powtórzenie, odpowiednio Toma Bolgera w 2020 roku i Jorge Diaza-Rullo w 2021, poskutkowały zdecydowanym awansem trudności – stanęło na 9a/a+. Michaela Kiersch nie ma wątpliwości, że zmierzyła się z 9a+.

Póki co Amerykanka pisze krótko:

Jak dotąd moje najmocniejsze przejście, biorąc pod uwagę zwłaszcza ostatni kruksowy ruch (widoczny na zdjęciu powyżej – red.). Mnóstwo krwi, łez i momentów zwątpienia. Mój najdłuższy projekt.

A tu kilka słów komentarza Jana Novaka:

Drugą wspomnianą 9a+ na koncie Michaeli jest nie byle co, bo La Rambla w Siuranie (znów Ramonet). Do Amerykanki należy trzecie kobiece przejście – przed nią były Margo Hayes i Chaehyun Seo.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum