17 kwietnia 2024 12:14

Sportowo-tradowa „La bruja” w Pedrizie dla Jerneja Krudera

Słoweniec Jernej Kruder zrobił pierwsze powtórzenie drogi La bruja 9a, ciekawej sportowo- tradowej hybrydy w Pedrizie autorstwa Ignacio Mulero.

***

„Wspinanie jest piękne ze względu na swoją różnorodność. Zawsze jest coś nowego do spróbowania i do nauczenia się” – mówi Kruder. Jego kariera jest odbiciem tych słów, Słoweniec posmakował już wspinania sportowego (zawody i skały), wielowyciągowego, świetny jest też w Deep Water Solo, ale w tradowo-sportowej mieszance większego doświadczenia wcześniej nie miał.

Pod swoim najnowszym przejściem pisze między innymi:

Pierwszy raz odwiedziłem Pedrizę w styczniu, wstawiłem się  wtedy w to arcydzieło Ignacio Mulero (tytułową La bruję – red.). Same przechwyty nie są wielkim problemem, ale fakt, że trzeba ich zrobić 70, na końcu zakładać własną asekurację i wyjść na top offwidth’em – było nieco stresujące(…).

Jernej Kruder na drodze „La bruja” 9a (fot. @nunezlopezj)

Autorem linii jest równie wszechstronny Ignacio Mulero, pierwsze przejście padło pod koniec 2021 roku, po dwóch latach prób.

Hiszpan słynie z trudnych tradowych i obitych dróg w Pedrizie. Wśród tych pierwszych są między innymi wiodące prym w rejonie Snoop Dogg 8b+ i El boulder del pedal 8c+. Z kolei czysto sportowy ekstrem jego pomysłu to Territorio Comanche 8c+.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum