21 kwietnia 2024 16:05

„Książka o górach”, czyli cześć człowieku gór!

Robb Maciąg w lekkiej, ale niebanalnej formie w „Książce o górach” wprowadza w założeniu młodego czytelnika w świat gór i wspinania.

Książka o górach - wprowadzenie

Książka o górach – wprowadzenie

Nie ma znaczenia, czy jesteś dziewczyną, chłopakiem, dzieckiem czy dorosłym.
Wszyscy ludzie gór są dla siebie przyjaciółmi i mówią sobie po imieniu. Czy wiesz, że jedna czwarta całego lądu na Ziemi to góry? Wyobraź sobie, że 100 tysięcy szczytów wciąż nie ma nazwy – nikt na nich nie był. Czyżby czekały na ciebie? A może zamiast zdobywać, wolisz wędrować po graniach i dolinach lub śmigać po ośnieżonych stokach? Też wspaniale.
W górach jest miejsce dla każdego.

Robb Maciąg to podróżnik, pedagog, autor książek podróżniczych, na co dzień prowadzi etnowarsztaty – zajęcia o kulturach świata dla dzieci i młodzieży. Laureat dwóch Travelerów, nagród miesięcznika National Geographic: w 2007 roku w kategorii podróż życia za wyprawę rowerem do Chin i Azji Południowo- Wschodniej , w 2013 roku w kategorii podróżnicza książka roku za „Tysiąc szklanek herbaty”.

Książka o górach - Góry

Książka o górach – Góry

Książkę zilustrowała Patricija Bliuj-Stodulska, absolwentka Warszawskiej ASP, mama czwórki dzieci. Specjalistka w tworzeniu map przyrodniczych.

Książka o górach - Co to za wielki komin?

Książka o górach – Co to za wielki komin?

W „Książce o górach” autorzy wprowadzają młodego czytelnika w świat gór i wspinania z pasją, którą czuć na każdej stronie. Znajdziemy w niej m.in. opisy o rodzajów wspinaczki, sprzętu, intrygujące historie zdobywania gór czy odpowiedzi na pytania nieoczywiste (Czy można zamrozić termometr?) oraz biogramy polskich himalaistów.

„Książka o górach”, Robb Maciąg, 2024

„Książka o górach”, Robb Maciąg, 2024

Książką znajdziecie w promocyjnej cenie w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum