15 kwietnia 2024 07:20

Keenan Takahashi otwiera highball „The Gold Standard” 8C

Sporo mocnych przejść padło już w tym roku w Buttermilks. Kolejny trudny highball dołożył teraz Amerykanin Keenan Takahashi – powstał The Gold Standard V15/8C.

***

Linia biegnie na południowej ścianie Golder Boulder. Nie jest to zresztą autorski pomysł Takahashiego, a otwarty projekt, o którego rozwiązaniu marzyło wielu z czołówki, próbowali go między innymi Chris Sharma i Jason Kehl. The Gold Standard dodaje niższy start do Standing on the Shoulders of Giants V8 Kanadyjczyka Sonniego Trottera (problem Trottera zaczyna wysoko nad ziemią, żeby dostać się do startowych chwytów, trzeba stanąć na czyichś ramionach).

Po przejściu Keenan Takahashi napisał między innymi:

Nie jestem do końca pewien, jak napisać o czymś, na co patrzyłem od ponad 12 lat, czego próbowałem przez sześć sezonów i myślałem, że nigdy tego nie przejdę. Ale jestem cholernie podekscytowany, że udało mi się to skończyć!!!(…).

Keenan to rasowy boulderowiec, The Gold Standard nie jest też pierwszym highballem na jego koncie. W ubiegłym sezonie otworzył między innymi, właśnie w Bishop, A Little Life 8B+. W 2019 roku wspiął się na highball Asagimadara 8C w rejonie Mizugaki.

Highball A Little Life 8B+:

A jeśli chodzi o wspomniane nowości w Bishop, na początku tego roku na legendarnym Grandpa Peabody przybył kolejna perła o niebotycznych trudnościach. Sean Bailey otworzył highball Devilution 8C+ (stary projekt zakładający niższy start do Evilution 8A+ Jasona Kehla). Niedawno drugie przejście zgarnął Shawn Raboutou.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum