9 kwietnia 2024 18:04

Janja Garnbret zdobywa 16. złoty medal Pucharu Świata w boulderingu

Dzisiaj w Keqiao (Chiny) o medale w pierwszym tegorocznym Pucharze Świata walczyły panie. W zawodach zwyciężyła faworytka i od lat dominatorka kobiecej sceny, Janja Garnbret. To dla Słowenki szesnaste (!) pucharowe złoto w konkurencji bouldering.

Janja Garnbret jak zwykle sprostała roli faworytki (fot. Nakajima Kazushige/IFSC)

Janja Garnbret jak zwykle sprostała roli faworytki (fot. Nakajima Kazushige/IFSC)

***

Janja pokazywała tradycyjną dla siebie skuteczność od kwalifikacji, w których sfleszowała wszystkie baldy. W półfinale oparł się jej tylko jeden, ale i tak tę rundę zakończyła na pierwszym miejscu. Finał to już totalna dominacja. Cztery topy, podczas gdy druga Włoszka Camilla Moroni dała radę jedynie dwóm problemom.

Oczywiście ten dystans jest też spowodowany nieobecnością najsilniejszych rywalek. Do Keqiao nie przyjechały m.in. Natalia Grossman, Brooke Raboutou czy Oriane Bertone.

Start Janji w zawodach pucharowych to element jej przygotowań do Igrzysk w Paryżu, ale Słowenka nie zamierza walczyć we wszystkich nadchodzących zawodach przed tym najważniejszym testem sezonu. Wystartuje za parę dni w Wujiang (prowadzenie) oraz w czerwcu w Innsbrucku (prowadzenie i bouldering).

Wyniki finałów:

 1. Janja GARNBRET SLO 4T4z 5 5
 2. Camilla MORONI ITA 2T3z 10 13
 3. Zhilu LUO CHN 2T2z 2 2
 4. Zélia AVEZOU FRA 1T3z 5 15
 5. Erin MCNEICE GBR 1T2z 1 6
 6. Anon MATSUFUJI JPN 1T2z 2 4

Jutro na scenę w Keqiao wkroczą panowie. Ich rywalizacja będzie nietypowa, ponieważ ulewny deszcz uniemożliwił rozegranie męskich kwalifikacji. W środę w „półfinale” zobaczymy wszystkich 68 zawodników, a potem zostanie rozegrany gigantyczny 20-osobowy finał.

Harmonogram

Środa, 10 kwietnia 2024

 • 6:00 Półfinały bouldering mężczyzn
 • 13:00 Finały bouldering mężczyzn • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum