12 kwietnia 2024 07:43

Dziś startuje PŚ w Wujiang – prowadzenie plus sprinty

Powoli rozkręca się pucharowa karuzela. Kilka dni temu rozegrano, z przygodami, pierwszy w tym roku boulderowy Puchar Świata w chińskim Keqiao. Pora na inaugurację sezonu w wykonaniu linowców i sprinterów. Zawodnicy zostają w Chinach, 12-14 kwietnia powalczą o punkty w Wujiang.

PŚ w Wujiang 2023 (fot. Dimitris Tosidis/IFSC)

***

Chiny mają bogatą tradycję pucharowych rozgrywek, to już 41. impreza PŚ rozgrywana w tym kraju. W samym Wujiang zawodnicy spotkają się po raz dziewiąty. Na starcie w konkurencji prowadzenie zobaczymy zwycięzców z Keqiao, Słowenkę Janję Garnbret i Japończyka Tomoę Narasakiego. W kobiecej stawce będą też między innymi Japonki Miho Nonaka i Natsuki Tanii, Włoszka Laura Rogora oraz Koreanki Chaehyun Seo i Jain Kim.

Jain Kim to weteranka pucharowych aren, niezwykle utytułowana. Trzykrotnie wygrywała PŚ, zdobyła też złoto na MŚ w Gijon w 2014 roku. Zawody w Wujiang będą jej setnym(!) startem w PŚ w prowadzeniu, więcej występów zaliczyły jedynie Austriaczka Barbara Bacher (116), Włoszka Jenny Lavarda (112) i Słowenka Mina Markovic (108).

W konkurencji z liną naszych reprezentantów nie będzie, ale już w czasówkach możemy liczyć na mocne starty Polaków. Liderem męskiej części kadry jest tradycyjnie Marcin Dzieński, który – uwaga – jest też najbardziej doświadczonym zawodnikiem w międzynarodowej stawce. W Chinach pobiegnie po raz 63. w karierze (Marcin ma na koncie między innymi złoty krążek MŚ w Paryżu 2016, tytuł mistrza Europy 2017 i wicemistrza Europy 2022). U dziewczyn stały skład, kibicować będziemy siostrom Oli i Natalii Kałuckim, Oli Mirosław, Ani Brożek i Patrycji Chudziak.

Początek eliminacji czasówek dziś o godzinie 13.

***

W Europie półfinały i finały Pucharu Świata można śledzić na żywo w Discovery+ lub w Eurosport Player po wykupieniu subskrypcji. Alternatywnie można poczekać 24 godziny i zobaczyć każdą rundę bezpłatnie na kanale Olympic Channel lub skorzystać z klienta VPN.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum