17 kwietnia 2024 11:25

Buster Martin na katalońskim froncie

W świetnej formie jest Buster Martin. Na przestrzeni kilku tygodni Brytyjczyk powtórzył dwie trudne katalońskie drogi – Furia de Jabalí 9a+ i The Journey 9a+.

Buster Martin na 'The Journey” 9a+(fot. Mateusz Haladaj)

***

Jeszcze w marcu Brytyjczyk wspiął się na jeden z krótkich ekstremów sektora La Capella w Siuranie, padła Furia de Jabalí Willa Bosiego (więcej na profilu Martina). Później krawądkowe przechwyty zamienił na margalefowe dziurki i wspiął się na The Journey w sektorze El Racó de la Finestra.

The Journey to droga autorstwa rodaka Martina, Toma Bolgera z 2022 roku. Do Bustera należy trzecie powtórzenie, przed nim byli Alex Megos i Jorge Díaz-Rullo. The Journey ma też dłuższą wersję – The Full Journey 9b, obił ją Bolger, a pierwsze prowadzenie zgarnął Alex Megos.

Buster Martin ma w sumie trzy drogi 9a+ na koncie (w 2019 roku zrobił First Ley w Margalefie), ale kto wie, czy z taką formą nie odnotuje wkrótce swojej pierwszej 9b. Co ciekawsze jednak, Brytyjczyk może się pochwalić przynajmniej kilkoma światowymi klasykami. Wśród nich są legendarne Hubble 9a (oryg. 8c+) Bena Boona w Raven Tor i równie wielka sława Action Directe 11 (9a) Wolfganga Güllicha na Franken.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum