27 marca 2024 10:32

„Tèleios”. Matteo Pilon proponuje pierwszą światową D16+

9 marca Matteo Pilon poprowadził swój kolejny wielki projekt drytoolowy. Włoch dla Tèleios zaproponował wycenę D16+, co oznaczałoby powstanie najtrudniejszej na świecie drogi poprowadzonej w tym stylu.

Tèleios znajduje się w La Tana del Drago w Soccher (Ponte nelle Alpi, Belluno) we Włoszech. To tam Pilon w 2021 roku wytyczył linię Aletheia D16.

Nowe monstrum Włocha pokonuje najpierw dwie trzecie Alethei i tam, gdzie jej trudności maleją, przechodzi w nowy, zdecydowanie trudniejszy teren. Całość ma długość 70 metrów i do przejścia wymagane jest użycie 4 (!) lin. Pilon spędził na prowadzeniu 27 minut, ale przygotowania do osiągnięcia tego celu były znacznie poważniejsze:

Postanowiłem poświęcić na to cały sezon – odkładając na bok wszystko inne w moim życiu – aby zobaczyć, jak mogę się rozwinąć, jeśli będę działał na pełny etat, trenując jak olimpijczyk, optymalizując każdy element tego procesu. Od odżywiania po patenty. Od wytrzymałości do snu. Od życia społecznego do uważności. Mógłbym napisać książkę o tych przebadanych wszystkich perspektywach, o zmiennych, które testowałem i o tym, jak ta podróż mnie zmieniła.

Ale ostatecznie prawdziwe świadectwo tego przedsięwzięcia znajduje się w tej jaskini: droga trudniejsza niż wydawało mi się, że w ogóle jest możliwa, a mimo to przyszła łatwiej niż chciałbym. To mój dar dla niszowego drytoolingu. Moja szczęśliwa szansa w życiu na odkrycie czegoś nowego i bycie pionierem. To wszystko jest tak ekscytujące i odurzające. To główny powód, który mnie napędza i przywilej, za który jestem niezmiernie wdzięczny.

Czy propozycja Matteo faktycznie się ostanie, zobaczymy. Drytooling w tej formie to dyscyplina nadal rozwijająca się i uprawiana przez stosunkowo nieliczną grupę zawodników. Na razie w zakresie D16 mamy tyle propozycji:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum