14 marca 2024 13:17

Puchar Europy na czas w Lublinie już w najbliższy weekend (16-17 marca)

Przypominamy, że już w najbliższy weekend swoje starty zainaugurują w Pucharze Europy 2024 sprinterzy. Seniorzy i juniorzy biegać będą w Lublinie. Będzie można kibicować na miejscu (wstęp wolny), albo obejrzeć relację live z eliminacji i finałów na kanale YouTube IFSC Europe.

Ola Mirosław (fot. Dobrze Cię Widzieć)

Jedna z głównych faworytek zawodów w Lublinie, Ola Mirosław (fot. Dobrze Cię Widzieć)

***

Polskie wspinanie czasówkami stoi. Sprinterzy mają na międzynarodowej scenie mocną, ugruntowaną pozycję. Ba, mamy przecież w naszej kadrze rekordzistkę świata, która walczyć będzie na igrzyskach w Paryżu o złoto. Mowa oczywiście o Oli Mirosław. Szkoda tylko, że nie ma nas w pozostałych konkurencjach, próżno szukać polskich zawodników (seniorów) na zagranicznych imprezach boulderowych i z liną.

Przejdźmy zatem do naszej koronnej konkurencji. W Lublinie Polacy ścigać się będą o medale. Faworytką do złota jest wspomniana Ola Mirosław, która regularnie poprawia należące do niej rekordy świata – aktualny to 6.24 z Rzymu (2023). W seniorach wystartuje w sumie 9 polskich sprinterów, jeszcze więcej w juniorach – aż 14.

Zawody pod nazwą Lotto Puchar Europy Speed Climbing rozpoczną się w sobotę 16 marca, na bieżnię wyjdą wtedy seniorzy. W niedzielę 17 marca ścianę hali sportowo-widowiskowej Uniwersytetu Medycznego przejmą młodsi zawodnicy.

  • Transmisja live Pucharu Europy seniorów na czas – TUTAJ
  • Transmisja live Pucharu Europy juniorów na czas – TUTAJ

Organizatorami imprezy są Polski Związek Alpinizmu i Klub Wspinaczkowy Kotłownia.

Szczegóły na FB zawodów.

 




  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum