28 marca 2024 11:37

Marcin Miotk wraca w Himalaje! – „Bez tlenu” Makalu Expedition

Jak obiecywał kiedyś na stronach wspinania.pl, Marcin Miotk wraca w Himalaje, a konkretnie na Makalu (8481 m) – piąty najwyższy szczyt świata.

Na szczycie Mount Everestu – 5 czerwiec 2005 (fot. M. Miotk)

Marcin to pierwszy i jedyny Polak, który zdobył najwyższy szczyt świata – Mount Everest (8850 m) bez dodatkowego tlenu. Wyczynu tego dokonał samotnie, bez wsparcia Szerpów.

Miotk zorganizował i brał udział w kilkudziesięciu wyprawach górskich na pięciu kontynentach, zdobył 3 ośmiotysięczniki bez tlenu (Mount Everest, Cho Oyu, Shisha Pangma Middle), wspinał się na najtrudniejsze góry świata: K2, południowa ściana Annapurny, Pik Pobiedy. Jest zdobywcą Śnieżnej Pantery oraz laureatem Kolosa w kategorii Alpinizm. Marcin należy do Klubu Wysokogórskiego Warszawa, w którym przez wiele lat był prezesem.

Marcin Miotk (fot. arch. Marcin Miotk)

Na Makalu będzie się wspinał będzie oczywiście bez dodatkowego tlenu z butli, bo ten styl wspinania propaguje od lat. Marcin zamierza połączyć siły na Makalu z Waldemarem Kowalewskim – zespół ma wspinać się drogą normalną.

Więcej o Marcinie i jego dotychczasowych wyprawach możecie przeczytać na jego stronie internetowej www.miotk.pl.

Natomiast bieżące informacje o postępach wyprawy znajdziecie w mediach społecznościowych Marcina na Facebooku, Instagramie oraz na wspinanie.pl.
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum

  J.Natkański: Re: Ignacy Walek Nendza
  R.I.P....

  Marek Kujawiński: Re: Ignacy Walek Nendza
  [i]...

  Anglik: Re: Ignacy Walek Nendza
  [ " ] Żegnaj....