3 marca 2024 19:01

„Forma w drodze na szczyt” – jak przygotować się do wysiłku w górach

Karol Hennig, trener specjalizujący się w przygotowaniu treningowym, napisał pierwszy polski poradnik na temat treningu do trekkingów i wypraw wysokogórskich – „Forma w drodze na szczyt”.

„Forma w drodze na szczyt”, Karol Hennig, 2023

„Forma w drodze na szczyt”, Karol Hennig, 2023

Ta cenna książka jest efektem jego wieloletnich doświadczeń i współpracy z himalaistami Polskiego Związku Alpinizmu oraz członkami Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017/2018.

Autor wytrenował ponad 500 osób do górskich wyzwań, na różnym poziomie zaawansowania. Jego podopieczni stawali na takich szczytach jak Mont Blanc, Kazbek, Matterhorn, Ama Dablam, Denali, Aconcagua oraz Mount Everest.

Poradnik jest polecany dla osób na każdym poziomie zaawansowania górskiego, które chcą poprawić swoją kondycję i formę pod kątem gór.

Przykładowe strony książki „Forma w drodze na szczyt”

Przykładowe strony książki „Forma w drodze na szczyt”

Jakie informacje znajdziesz w książce?

  • Sekrety aklimatyzacji i treningu wysokogórskiego: praktyczne porady, jak adaptować ciało do warunków wysokościowych i jak trenować, by osiągnąć najlepsze wyniki.
  • Planowanie treningu: informacje na temat planowania ćwiczeń, długości treningów, wskazówek dotyczących treningu z plecakiem, dodatkowym ciężarem oraz dopasowania treningu do Twoich stref tętna.
  • Wiedza dla biegaczy górskich: cenne informacje o tajnikach funkcjonowania organizmu w górach, specyfice wysiłku górskiego i strategiach trenowania w warunkach wysokogórskich.
  • Kody QR z linkami do ćwiczeń: w książce znajdują się kody do zeskanowania Twoim telefonem, które przekierują Cię do filmów instruktażowych z ćwiczeniami.
  • Case study: najciekawsze doświadczenia trenerskie, które autor zebrał, w celu przekazania praktycznych wskazówek.

Książka uzyskała rekomendację Polskiego Związku Alpinizmu.

Te cenną pozycję można kupić w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum