W marcu odbędą seniorskie Mistrzostwa Polski w boulderingu, prowadzeniu i na czas. Trwają zapisy!

Na pierwszą połowę marca zaplanowano dwie duże imprezy rangi seniorskich Mistrzostw Polski – o tytuły krajowych mistrzów powalczą w Łodzi boulderowcy i sprinterzy, natomiast we Wrocławiu specjaliści w prowadzeniu.

Mistrzostwa Polski w boulderingu 2023 (fot. wspinanie.pl)

***

Crag Masters, Łódź 2-3 marca 2024

Pod nazwą Crag Masters rozegrane zostaną w pierwszy weekend marca seniorskie Mistrzostwa Polski w boulderingu i na czas plus jeszcze sprinterski Puchar Juniorów. Taką solidną dawkę wspinania zaserwuje zawodnikom łódzka Fabryka Wspinania.

Zapisać można się oczywiście drogą internetową, kolejno:

Termin zgłoszeń mija 27 lutego, natomiast członkowie Kadry Narodowej mają czas do 15 lutego.

Wszystkie szczegóły odnośnie zawodów znajdziecie na stronie PZA.

W ubiegłym roku Mistrzostwa Polski w boulderingu gościły na krakowskiej ścianie Bronx, złoto zdobyli wówczas Barbara Wójcik i Kamil Ferenc (relacja TUTAJ). Z kolei sprinterzy ściągali się w Lublinie, najszybsi byli Ola Mirosław i Marcin Dzieński (o wynikach pisaliśmy TUTAJ).

***

BACK TO THE ROUTES i Mistrzostwa Polski w prowadzeniu, Wrocław 8-10 marca 2024

Szybka zmiana miejsc i konkurencji. Zaledwie tydzień po rozstrzygnięciach w Łodzi na wrocławskiej Zerwie pojawią się pretendenci do tytułów mistrzowskich z liną, ale nie tylko. Wstęp na zawody będą mieć wszyscy chętni, bez względu na stopień zaawansowania. Routesetterzy przyszykują na rundę eliminacyjną aż 15 dróg.

Dziś ruszyły zapisy, zgłoszenia przyjmowane są pod tym linkiem. Internetowe okienko zamyka się dla wszystkich 7 marca. Jeśli zostaną wolne miejsce, będzie można wpisać się na listę startową w dniu zawodów.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o wrocławskiej imprezie, znajdziecie na stronie PZA.

I jeszcze obrońcy tytułów. W 2023 roku mistrzostwa także rozegrane zostały na Zerwie. Tytuły trafiły do Małgosi Kurek i Kamila Ferenca (więcej TUTAJ).
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum