27 lutego 2024 14:14

Piotr Oleszczuk zgrabnie na „The Dagger” 8B

Kilka dni temu pisaliśmy o przejściu FL The Dagger 8B. Honorny drugi flesz na tym baldzie (pierwszy zrobił Will Bosi w 2022 roku) należy do Francuza Arthura Le Brisa. W połowie lutego z klasykiem Cresciano zmierzył się też Piotrek Oleszczuk (UKA Warszawa, Mano).

***

Zobaczcie, jak ze starą linią Toniego Lamprechta poradził sobie Piotrek:

Wśród ciekawszych przejść warszawiaka z ostatnich dni jest też Ikar 8A+, przedniej urody przewieszony filar, długi na około osiem metrów, z kluczowymi trudnościami w połowie ściany. Autorem highballa jest Piotrek Czarnecki (2015).

Piotrek Oleszczuk w komentarzu do Ikara (za 8a.nu):

Ultra zajebisty głaz, zrobiłem szybko, ale nie pamiętam kiedy ostatnio miałem taką satysfakcję po zrobieniu balda. Może poniekąd dlatego, że cieszę się, że przeżyłem i nadal mam niepołamane nogi :).

Piotrek może pochwalić się solidnym wykazem boulderowym. Jedynie kwestią czasu jest pokonanie przez niego poprzeczki 8C. Póki co na koncie ma wpisanych siedem przejść z poziomu 8B+ (i aż 18 8B), w tym między innymi takie sławy jak: Off the Wagon w Bavonie (2023) czy The Never Ending Story i New Base Line w Magic Wood (2022). Na polskim podwórku powtórzył dwa lata temu Ali Babę 8B+ w Diabelskim Schronisku (Kusięta).
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum