12 lutego 2024 09:26

Mary Catherine Eden i Tom Randall walczą z przerysą „The Cleaver” 5.13b [FILM]

Poniedziałkowa rozgrzewka. Dawka tradu, ale takiego zdecydowanie dla koneserów. Mary Catherine Eden i Tom Randall walczą z offwidth’em The Cleaver 5.13b/8a w Day Canyon (Utah).
***

Szacun dla Mary i Toma za pomysłowość i nieprawdopodobne techniki klinowania. Pytanie tylko, czy to czyste wspinanie, czy bardziej sztuka cierpienia – Tom Randall nie wygląda na zrelaksowanego ;). A może jedno i drugie. W efekcie po tak wyczerpującej robocie satysfakcja musi być podwójna.

The Cleaver to linia, którą zwizualizował, częściowo ubezpieczył (6 przelotów) i której jakiś czas próbował Evan Wisheropp, a później zaproponował próby duetowi Wide Boyz. W efekcie pierwsze przejście na własnej zrobił jesienią 2023 roku Pete Whittaker. Brytyjczyk stwierdził później, że wspinając się po 40-metrowej The Cleaver przekroczył swojego maksa, a przy zjazdowym był bliski omdlenia. Poza nim na drogę wspięli się jeszcze Mari Salvesen oraz filmowa dwójka – Tom Randall (czyli druga część Wide Boyz) i Mary Eden. Wszyscy w ubiegłym roku.

Pete Whittaker po przejściu „The Cleaver” 5.13b (fot. Andrew Burr)

Randalla nie trzeba bliżej przedstawiać, jego umiejętności poruszania się w rysach są powszechnie znane. Tymczasem Mary Eden to jedna z czołowych specjalistek od pokonywania rysowych formacji (zwłaszcza dużych rozmiarów) w kobiecym światku. Nie bez kozery nosi przydomek Trad Princess. Na dowód kilka jej świetnych przejść: Black Mamba 5.14b w Parku Narodowym Canyonlands (Utah), Necronomicon 5.13d/5.14a, także w Canyonlands czy Belly Full of Bad Berries 5.13b w Indian Creek.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Mary Catherine Eden i Tom Randall walczą z przerysą „The Cleaver” [1]
    Skarpetki Randalla a wcześniej opaska na nodze przynależą do innej…

    12-02-2024
    Edgar Nevermore