19 lutego 2024 08:17

Rozegrano Lodowe Mistrzostwa Świata w Edmonton

W ten weekend w Edmonton rozegrano mistrzostwa świata we wspinaniu lodowym, które były równocześnie trzecią i zarazem ostatnią edycją Pucharu Świata. W konkurencji biegowej zwyciężyli Czeszka Aneta Louzecka i Irańczyk Mohammadreza Safdarian, prowadzenie zdominowali Koreańczycy WoonSeon Shin i Younggeon Lee. My mogliśmy cieszyć się ze srebrnego medalu Olgi Kosek w końcowej klasyfikacji PŚ w konkurencji biegowej.

Efektowna ściana MŚ usytuowana wśród wieżowców Edmnonton

Efektowna ściana MŚ usytuowana wśród wieżowców Edmonton

Jan Mondzelewski w finałach czasówek w Edmonton

Jan Mondzelewski w finałach czasówek w Edmonton

***

W czasówkach w Edmonton rywalizowała trójka naszych reprezentantów. Alek Huszczo był o włos od przejścia do rundy finałowej (17. miejsce), ale sztuka ta powiodła się Oldze Kosek i Janowi Mondzelewskiemu.

W finałach nie udało im się pokonać swoich pierwszych rywali i zawody skończyli w pierwszej pucharowej rundzie – u pań w 1/4 finału, u panów 1/8 finału. Ostatecznie Olga zajęła 7. miejsce (dość pechowe odpadnięcie z kawałkiem lodu z bieżni), a Jan 10.

Olga Kosek biegnie w finale czasówek w Edmonton

Olga Kosek biegnie w finale czasówek w Edmonton

Dzięki świetnym biegom w całym Pucharze Olga odebrała w Edmonton srebrny medal w końcowej klasyfikacji konkurencji na czas.

Podium końcowej klasyfikacji Pucharu Świata w konkurencji na czas: 1. Aneta LOUZECKA, 2. Olga KOSEK, 3. Lorena BECK (fot. Slobodan Miskovic)

Podium końcowej klasyfikacji Pucharu Świata w konkurencji na czas: 1. Aneta LOUZECKA, 2. Olga KOSEK, 3. Lorena BECK (fot. Slobodan Miskovic)

W konkurencji prowadzenie do czasówkowego składu naszej reprezentacji dołączył Jędrzej Jabłoński. Żaden z trzech naszych zawodników nie przeszedł do fazy półfinałowej – najlepiej wspinał się Jędrzej (19. miejsce), Alek Huszczo i Jan Mondzelewski wywalczyli 33. miejsce.

Olga Kosek pewnie, z 9. miejsca, wywalczyła awans do rundy półfinałowej. Czołówka dziewczyn jest naprawdę mocna, wiadomo było, że nasza zawodniczka będzie musiała mocno powalczyć, żeby zapewnić sobie awans do finałów.

Olga w półfinale, w momencie, gdy  pechowo zahaczyła dziabą o linę

Olga w półfinale, w momencie, gdy pechowo zahaczyła dziabą o linę

Olga w półfinale wspinała się solidnie, jednak dość pechowy błąd (dziabka zahaczona o linę) przy wymagającym przejściu na wiszący sześcian sprawił, że nie mogła pokazać pełni swoich mocy. Ostatecznie zajęła 12. miejsce.

Wyniki czasówek pań:

 1. Aneta Louzecka (CZE)
 2. Lea Beck (LIE)
 3. Selenge Nyamdoo (MGL)
 4. Olga Kosek POL

Wyniki czasówek panów:

 1. Mohammadreza Safdarian (IRI)
 2. Kherlen Nyamdoo (MGL)
 3. Mohsen Beheshti Rad (IRI)
 4. Jan Modzelewski POL
 5. Aleksander Huszczo POL

Wyniki prowadzenia pań:

 1. Woonseon SHIN KOR
 2. Sina GOETZ SUI
 3. Franziska SCHÖNBÄCHLER SUI
 4. Olga KOSEK POL

Wyniki prowadzenia panów:

 1. Younggeon LEE KOR
 2. Keenan GRISCOM USA
 3. Benjamin BOSSHARD SUI
 4. Jędrzej JABŁOŃSKI POL
 5. Aleksander HUSZCZO POL
  Jan MONDZELEWSKI POL • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum