7 lutego 2024 14:52

Do Saint Léger po klasyk „La Ligne Claire” 8c+: Amandine Loury

Jedna z najpopularniejszych i najczęściej chodzonych dróg w Saint Léger nazywa się La Ligne Claire 8c+. Na swoje konto wpisała ją właśnie Francuzka Amandine Loury.

***

La Ligne Claire znajduje się w sektorze Praniania, w którym biegną najbardziej spektakularne i najtrudniejsze linie Saint Léger (choćby pierwsze 9b w rejonie – Eagle 4 Adama Ondry z 2018 roku). Droga jest smakowitym kąskiem ze względu na słuszną długość (30 metrów), jakość i urodę. Obił ją Franc Vilpini.

Amandine Loury po raz dotknęła La Ligne Claire kilka lat temu, kiedy jeszcze rejon nie był tak modny jak dziś. Później odpuściła, na poważnie podeszła do drogi w tym roku. Na tyle poważnie, że po pięciu/sześciu sesjach było o wszystkim. Tego samego dnia, już w pierwszym podejściu, wspięła się jeszcze na Les petits chefs du néant 8c (ma drodze spędziła trochę czasu w ubiegłym roku).

Tytułowa linia ma wiele powtórzeń, w tym sporo kobiecych. Poprowadziły ją Florence Pinet (2018), Nolwen Berthier (2020), Julia Chanourdie (2020), Katherine Choong (2021), Manon Hily (2022), Eva Hammelmüller (2023) i Solveig Korherr (2023).

***

A jeśli chodzi o dorobek Amandine, La Ligne Claire jest jej drugą drogą w tym rejestrze trudności. Jeszcze w sezonie 2020 sięgnęła łańcucha Need for Spit 8c/c+ w rejonie Rocher Crespin (więcej o tym przejściu TUTAJ).

Na filmie Francuzka i Need for Spit 8c/c+:
 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum