7 lutego 2024 11:01

Daniel Woods w akcji. Highball „Freakshow” z 8B+ na 8C

Daniel Woods zrobił pierwsze powtórzenie Freakshow autorstwa Drew Ruany w Pinecliffe (Colorado). Balder, a właściwie highball, autorsko wyceniony na 8B+ poszedł w górę na 8C.

***

Awans w tabelce trudności to wynik ułamania przez Woodsa kluczowego chwytu już na pionowym odcinku boulderu, co jego zdaniem winduje Freakshow na poziom 8C. Jednak abstrahując od samej wyceny, to superciekawe wspinanie od początku do samego końca, ciąg atletycznych i technicznych przechwytów na odcinku około 12 metrów (sam top znajduje się mniej więcej na wysokości 7-8 metra, ale – jak widać na wideo poniżej – lądowisko jest bardzo niewdzięczne i spadając można się nieźle poharatać).

Na filmie pierwsze przejście Drew Ruany z jesieni 2022 roku. Problem ma kilka zróżnicowanych partii, sam Woods dzieli je na: v10/11 (7C+/8A), v13 (8B), v8 (7B+). Więcej szczegółów na jego instagramowym profilu.
***

Daniel Woods to oczywiście pierwszoligowy gracz w świecie boulderingu. Wymieniać jego dokonać na tym poletku nie ma sensu. Ograniczmy się do jego topowego balda, który zresztą wciąż czeka na drugie przejście – to jego autorskie Return of the Sleepwalker 9A (wariant z niższym startem Sleepwalkera) w Black Velvet Canyon sprzed trzech lat (o powtórzenie walczy między innymi Will Bosi). Dorzućmy jeszcze dwa super flesze – Entlinge 8B+ Freda Nicole’a w Murgtal i Compass North 8B+ w Fionnay.

A tu jeden z nowych projektów Woodsa:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum