27 lutego 2024 09:44

15-letni Lilian Bonniot powtarza „The Big Island” 8C

Mocne przejście padło w Fontainebleau. 15-letni Francuz Lilian Bonniot powtórzył klasyk rejonu – The Big Island 8C. To jego najmocniejsze przejście.

***

Lilian Bonniot regularnie startuje w zawodach, jest między innymi boulderowym mistrzem Francji do lat 16 oraz finalistą juniorskich Mistrzostw Świata z Seulu 2023 (zajął tam 6. miejsce w boulderingu). I jak widać na filmiku powyżej, przenosi zwyczaje z panelu na łono natury. Głośna muzyka w takim miejscu to, delikatnie mówiąc, nie najlepszy pomysł.

Bonniot nie jest pierwszym 15-latkiem na The Big Island. Wiosną ubiegłego roku w tym samym wieku z problemem poradził sobie jego rodak Samulel Richard, zyskując tytuł najmłodszego pogromcy słynnej linii. Więcej o tym przejściu pisaliśmy TUTAJ.

***

The Big Island znajduje się w sektorze Coquibus. Powstało z The Island 8B+ autorstwa Dave’a Grahama (2008). Trudniejszą wersję (dwa dodatkowe przechwyty) wymyślił w 2010 roku Francuz Vincent Pochon. To jednak nie koniec, bo kolejny wariant powstał w 2021 roku – Soudain Seul, czyli The Big Island w wersji SD. Wieloletni, oblegany przez czołówkę projekt rozwiązał jako pierwszy Simon Lorenzi. Belg wycenił trudności na 9A, zdaniem drugiego na topie Nico Pelorsona to raczej 8C+. Także Lorenzi dodał później jeszcze jedną cegiełkę – w 2022 roku powstało Big Conviction 8C+, kombinacja Conviction Low i Big Island.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum